Domotex Turkey 2016 Halı Fuarı Antep'te başladı

Domotex Turkey 2016 Halı Fuarı Antep'te başladı

122 Gaziantep firmasının yanısıra İran, Çin, İtalya, Belçika, Almanya ve Hindistan’ın da aralarında bulunduğu 32 ülkeden gelen katılımcılar Domotex Turkey Gaziantep Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’nda boy gösterdi. Yoğun ilgiye dikkat çeken AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, “Artık fuarlar yetmiyor, bize EXPO lazım” dedi.

DOMOTEX Turkey 2016-Foto Galeri
Gaziantep'ten 122 firmanın yanı sıra İran, Çin, İtalya, Belçika, Almanya ve Hindistan'ın da bulunduğu 32 ülkeden katılımcıların stant kurduğu Domotex Turkey Gaziantep Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı açıldı. Perşembe gününe kadar gezilebilecek fuarın açılışı Ortadoğu Fuar Merkezi'nde gerçekleşti.

'ARTIK EXPO LAZIM'

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ekonomik değeri yüksek bir fuarın açılışını yaptıklarını vurguladı. Koçer, “Fuarlar ve etkinliklerle Gaziantep'i iyi yerlere taşımak zorundayız. Gaziantep'in ihracatında biraz gerileme oldu ama ana neden dünya ticaretindeki gerilemedir” değerlendirmesini yaptı. Açılan her fuar ve etkinliğin şehrin marka değerini ve huzurunu artıracağını belirten Koçer, “En girişimci ve en fazla KOBİ'si olan şehirden mesaj veriyoruz: Artık bize fuarlar yetmiyor, bize EXPO lazım" diye konuştu.

YABANCILARIN TERCİHİ ANTEP

Deutche Messe Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Wolfgang Lenarz da yabancı katılımcıların “halıcılığın merkezi Gaziantep'e” gelmeyi istediklerini söyledi. Lenarz, “Burada sadece halıdan bahsetmiyoruz. Sanat eserlerine görme şansı da buluyoruz. Gaziantep'e ilk gelenlere daha fazla zaman geçirmelerini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.
 Perşembe gününe kadar gezilebilecek Domotex fuarın açılışı Ortadoğu Fuar Merkezi’nde yapıldı.
Perşembe gününe kadar gezilebilecek Domotex fuarın açılışı Ortadoğu Fuar Merkezi’nde yapıldı.

HALICILAR YÜZÜNÜ BATI'YA ÇEVİRDİ

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan ise, sektör hakkında şu değerlendirmede bulundu: “İhracatımız bu yıl Amerika'ya yüzde 35, Kanada'ya yüzde 83, Almanya'ya yüzde 17 ve İngiltere'ye yüzde 11 arttı. Bu durum halıcılarımızın yönünü giderek batıya çevirdiğini göstermektedir."

FUAR DÜNYASI DOMOTEX Turkey 2016-Foto Galeri

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi