​Tekstil teknolojileri ITM 2016’da sergilenecek

​Tekstil teknolojileri ITM 2016’da sergilenecek

ITM 2016 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ve eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan HIGHTEX 2016 Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı 72 ülkeden bin 200 katılımcı ve 60 binin üzerinde ziyaretçi beklentisiyle 1-4 Haziran tarihlerinde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek.

Tekstil makineleri sektöründe ulusal çapta gerçekleşen yeni teknolojiler ITM 2016’da görücüye çıkacak. 72 ülkeden gelecek katılımcıların 60 binden fazla ziyaretçiye ulaşacağı ITM 2016 tekstil sektörünün 2016’daki en önemli dinamiği olacak. TÜYAP-TEKNİK FUARCILIK ortaklığı ve TEMSAD desteğiyle, 12 salonda ve bin 200 üretici firmanın katılımıyla gerçekleşecek ITM 2016 Fuarı ve HIGHTEX 2016 Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı şimdiye kadar Türkiye’de ve bölgede gerçekleşen en büyük tekstil teknolojileri buluşması olacak.

Coğrafi olarak dünyanın en stratejik noktasında yer alan İstanbul’da gerçekleşecek olan ITM 2016 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı sektörün tüm temsilcilerinin buluşma noktası olacak. Batı’nın Doğu’ya, Doğu’nun da Batı’ya açılan kapısı olan İstanbul tekstil sektörünün merkezi konumunda. Dünya pazarındaki aktörlerden biri olmak isteyen markaların inovatif teknoloji yatırımlarını ve yeni ürünlerini sergileyecekleri ITM 2016, tekstil sektörünün 2016’daki adresi olacak.

ITM 2016 satışları tamamlandı

Dünyanın para trafiği sektörlerin bölgesel olarak canlanması ya da frenlemesine sebep oluyor. 2016-2017 döneminin de bölge açısından hayli olumlu geçeceği tahmin ediliyor. AB’nin özellikle Euro bölgesinin geçmiş yıllara göre dolar karşısında değer kaybetmesi Euro’yu ihracatçı olarak daha öne çıkarması bekleniyor. Avrupa’nın da Uzakdoğu’dan alımını azaltacak. Son olarak IMF, Türkiye 2016 büyüme tahmini 3,2’den 3,8’e çıkarttı. Bu durumun en önemli göstergesi ITM 2016’ya gösterilen yoğun talep. Şimdiye kadarki en büyüğü gerçekleşecek olan ITM 2016’nın satışları Nisan ayı itibariyle tamamlandı. Türkiye’nin tekstil ve konfeksiyondaki stratejik önemi katılımcı sayısının artmasında büyük rol oynadı. ITM 2013’e göre yüzde 55 büyüyen ITM 2016 ilgiyi daha da arttırdı.

Dünyanın gözü, kulağı İstanbul’da olacak

En yeni tekstil makinelerinin ve teknolojilerin sunulacağı ITM 2016 Fuarı'nda tekstil dünyasının gözü kulağı İstanbul’da olacak. Yoğun katılım talepleriyle büyüyen ITM 2016 yerli ve yabancı üreticilerin ve ihracatçıların buluşma noktası olacak. Tekstil makine üreticileri için en önemli pazar durumunda olan Türkiye, dünyanın konjonktürel yapısı içerisinde öne çıkıyor. “Tekstil Fuarı Tekstil Ülkesinde Yapılır” sloganıyla 2004’ten bu yana gerçekleşen ITM Fuarları, Türkiye’nin ve bölge ülkelerinin önemli bir markası haline geldi. Ülkemiz için de önemli bir katma değere sahip olan ITM 2016, dünya tekstil makine üreticilerinin tercih ettiği en önemli fuar olacak.

Dünya çapında tanıtım faaliyetleri

ITM Fuarları katılımcısıyla olduğu kadar ziyaretçisiyle de dünya genelinde ilgi görüyor. Her fuara, yurt içinden yoğun ilgi gösteren tekstil üreticilerinin yanında, dünyanın birçok ülkesinden de alım heyetleri, yatırımcı grupları ve profesyonel ziyaretçiler geliyor. Özellikle 2013 Fuarı’nda, çevre ülkelerin yanı sıra Bangladeş, Vietnam, Endonezya, İran, Mısır, Özbekistan, Türkmenistan, Afrika gibi dünyadaki tekstil yatırımcısı bölgelerden gelen ziyaretçiler büyük dikkat çekiyor. Özellikle de İran’dan olmak üzere ITM 2016 Fuarı’na Avrupa ve Asya’dan gelen ziyaretçi ve ülke sayısında artış bekleniyor. Bu doğrultuda, ITM 2016 Fuarı’nın dünya çapında tanıtım ve basın toplantıları düzenlendi. Avrupa’dan Uzak Doğu’ya; ABD’den Afrika’ya kadar yapılan çalışmalar devam ediyor.

HIGHTEX 2016 eş zamanlı olarak yapılacak

HIGHTEX 2016-6. Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı, 1-4 Haziran 2016 tarihlerinde, İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 11. salonda yapılacak. Türkiye’de konusundaki ilk ve tek fuar olan HIGHTEX 2016 Fuarı’nda; teknik tekstillerin hammaddeleri, ara ve nihai ürünler ve üretim teknolojileri bir arada bulunacak. Orta Doğu ve Doğu Avrupa’nın en büyük teknik tekstiller buluşması olan HIGHTEX 2016 Fuarı’nın ITM 2016 Fuarı ile eş zamanlı olarak yapılması, çok olumlu ve verimli bir sinerji oluşturacak.  

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi