Glasstec Fuarının Lansmanı yapıldı

Glasstec Fuarının Lansmanı yapıldı

Messe Düsseldorf’un Türkiye Temsilciliğini gerçekleştiren Tezulaş Fuar Danışmanlık Hizmetleri, Messe Düsseldorf’un önemli fuarlarından olan Glasstec Fuarı’nın tanıtım toplantısını Radisson Blu Bosphorus Hotel’de gerçekleştirdi.

Düzenlenen basın toplantısında Glasstec 2016 fuarı hakkında güncel bilgiler ve trendler kamuoyuyla paylaşıldı. Tezulaş Fuar Danışmanlık Hizmetleri’nin kurucusu Demet Tezulaş moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya, Messe Düsseldorf Glasstec Fuarı Direktörü Birgit Horn ve VDMA – Alman Makine ve Tesis Üreticileri Birliği, Alman İnşaat Ekipmanları ve İnşaat Malzemeleri Makineleri Mühendislik Derneği Direktörü Joachim Schmid konuşmacı olarak katıldı.

Toplantıda fuara ilişkin açıklamalarda bulunan Messe Düsseldorf Glasstec Fuarı Direktörü Birgit Horn şunları söyledi: “Cam sanayi bir değişim süreci içinde bulunuyor. Bizler de istikrarlı bir şekilde sektöre bu yolda eşlik ediyoruz. Sektörde teknolojik yeniliklerin belirleyici rol oynadığını, sürekli daha nitelikli cam ürünlerin piyasaya çıkmakta olduğunu ve bu gelişmelerin örneğin akıllı ve dokunmatik işlevler gibi yepyeni uygulama alanları yarattığını görmekteyiz. 2016 yılında da glasstec yine tüm uygulama olanaklarını ve inovasyonları ortaya koyacak. glasstec 2016’yı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

glasstec, cam sanayinin uluslararası düzeyde lider fuarı olma özelliğini 2016 yılında bir kez daha kanıtlamış olacak. Küresel cam sektörünün lider firmaları Nisan 2016 itibariyle glasstec Fuarı’na katılacaklarını resmi olarak onaylamış bulunuyor. Katılım başvurusu yapmış olan firmaların sayısının ve kullanacakları toplam sergi alanının daha şimdiden bir önceki fuarın rakamlarını aşmış olduğu görülüyor. 2014 yılında glasstec Fuarı’na cam makineleri üretimi, cam sanayi ve cam işçiliği sektörlerinden 1.217 firma katılmış ve toplam 60.601 metrekare sergi alanı kullanmıştı. Katılımcı firmaların % 63’ü Düsseldorf’ta düzenlenen fuara yurtdışından geliyordu. glasstec 40 yılı aşkın süredir sektörel eğilimlerin belirlendiği ve aynı zamanda da cam sektörünün tüm yönleriyle yansıtıldığı en önemli etkinlik olma niteliği taşıyor.

glasstec 2016 Fuarı cam sektörünün farklı branşlarından gelecek ziyaretçilere yönelik olarak tasarlanan ve özel gösteri, kongre ve bilgilendirme etkinliklerinden oluşan kapsamlı bir çerçeve programını da içeriyor. Fuarın en önemli etkinliği sayılan “glass technology live” özel gösterisi de bu program çerçevesinde gerçekleşecek. Fuar 20-23 Eylül 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Dusseldorf şehrinde düzenlenecek. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi