Ankara, oyun dünyası ile buluşuyor

Ankara, oyun dünyası ile buluşuyor

Atis Fuarcılık ve Semor Organizasyon tarafından düzenlenen “E-Gameshow”da 80 bin oyun severin bir araya gelmesi bekleniyor Ankara, oyun dünyası ile buluşuyor

Atis Fuarcılık ve Semor Organizasyon tarafından düzenlenen “E-Gameshow” oyun, yazılım ve donanımları fuarı 2-5 Haziran tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek. Yaşamın sırrı oyunda gizli sloganıyla yola çıkan fuar, oyun sektörünün en önemli şirketleri, oyun geliştiricileri, dağıtıcıları ve oyun severleri bir araya getirerek Ankara’yı bu sektörde öne çıkarmayı planlıyor. Profesyonel ve amatör oyun geliştiricileri, yatırım arayan yeni projeler, taşınabilir sistemler, sanal gerçeklik projeleri gibi birçok firmanın bir araya geleceği fuarda Türkiye oyun pazarının dünyaya açılması için katkı sağlanması hedefleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ankara Kalkınma Ajansı, KOSGEB, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) , ODTÜ Teknokent ve Hacettepe Teknokent’in desteklediği “E-Gameshow” oyun, yazılım ve donanımları fuarı  2-5 Haziran tarihleri arasında ATO Congresium’da gerçekleşecek. 

Proje sorumlusu Liudmila Capsamun, sektörün tüm aktörlerini buluşturmayı amaçladıkları fuarda büyük ödüllü turnuvalar, yeni teknolojiler, yeni oyunlar, simülasyonlar, cosplay yarışmaları, konferanslar, seminerler ve birçok etkinlikleri oyun severler ile buluşturacaklarını belirtti. 75’i aşkın katılımcısı olan fuara, oyun ticareti ile ilgilenen 300 profesyonel ziyaretçi ve 80.000 oyun sever beklediklerini aktaran Capsamun, “Birçok farklı etkinliği barındıran fuarımıza 7’den 77’ye tüm oyun severleri beklemekteyiz. İkincisini düzenlediğimiz fuarımız geçen sefere oranla 2 misli büyümüş bulunmakta. Bu bizi çok heyecanlandırıyor. 10,000m2 büyüklüğünde bir alanda gerçekleşecek fuarımıza Riot Games, Havelsan, Fnss, Simsoft, ODTÜ Teknokent, Sony gibi birçok önemli kuruluş katılacak” dedi. 

Capsamun fuarda gerçekleşecek etkinlikler hakkında bilgi verdi: 

“Türkiye’de çok fazla oyuncusu bulunan League of legends (LOL)  oyununun üniversiteler arası ülke finali Riot Games ve ESL iş birliği ile etkinliğimizde gerçekleşecek. Bu final mücadelesi dünya genelinde yaklaşık 10 milyon izleyiciyle buluşacak. Fuar boyunca her gün görsel showlar, turnuva maçları ve fuara özel iç organizasyonlar gerçekleşecek. Aynı zamanda ödüllü cosplay kostümlü oyun yarışması oyun severleri bekliyor olacak.  Cosplay yarışması için oyun severler çeşitli aksesuarlar ve kostümler kullanarak kendi yarattığı karakterleri taklit ederek kostüm ve performans sanatı gerçekleştirecekler. 5 Haziran Pazar günü bu yarışmanın finaline de tanıklık edeceğiz. Ayrıca ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin takımlar halinde ayrı ayrı yarışacakları Hackıdhon olacak. Çocuklar arası açık kaynak kod maratonu adıyla gerçekleşecek etkinlikte, çocuklarımız kuracakları takımları ile beraber gün boyu en iyi akıllı cihazın elektronik tasarımını ve kodlamasını geliştirmeye çalışacaklar. Zengin içeriğiyle e-gameshow, dört gün boyunca oyun severlere unutulmaz oyun etkinliği yaşatacak. Herkesi fuarımıza bekliyoruz” 

DÜNYA..

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi