​GITEX’16 Uluslararası Bilişim & Teknoloji Fuarı

​GITEX’16 Uluslararası Bilişim & Teknoloji Fuarı

​GITEX’16 Uluslararası Bilişim & Teknoloji Fuarı, 16 - 20 Ekim Dubai’de gerçekleşecektir. Fuar kapsamında dilerseniz, İTÜ ARI Teknokent ’in ekte yer alan "Enterprise Hardware & Software" holünde hazırlayacağı Türkiye standında yer alabilir, ürün ve/veya hizmetlerinizi tanıtabilir, bölgeden pek çok yeni kimseyle yeni iş ilişkileri kurabilirsiniz.

Aşağıdaki özellikleri taşıyan firmalarımızın GITEX’16 Uluslararası Bilişim & Teknoloji Fuarı'na katılmasını özellikle tavsiye ediyoruz: Orta Doğu pazarına giriş yapmak veya yeni işbirlikleri ile bu bölgede daha da büyümek istiyorsanız.
Bölgede satılmaya hazır teknolojik ürünleriniz veya servisleriniz bulunuyorsa.
 
Önemli Bilgiler
Katılım tutarının firma başına yol ve konaklama hariç $13.500 olacağı öngörülmektedir. 
Fuar katılımına ilişkin ilgili teşviklerden yararlanmak isterseniz için katılımınız fuar şirketi tarafından doğrudan firmanıza faturalanması gerekmektedir. Bu durumda fuar firması sigorta ve işlem bedeli olarak ayrıca $442 almaktadır.
Fuara ilişkin olarak alan ve stand masrafları ve  2 kişi için ulaşım bedeli dahil konaklama hariç olmak üzere her firmanın toplam maliyetinin %50’sinin $15.000’a kadar olan kısmı T.C. Ekonomi Bakanlığı’na başvurularak teşvik kapsamında geri alınabilmektedir.
 
Etkinlik Hakkında:
 
Dubai, Batı ve Doğu ticaretinin kesişme noktasında bulunan stratejik yeri ile Ortadoğu’yu, Kuzey ve Güney Afrika’yı, Hindistan küçük kıtasını ve BDT’yi kapsayan pazara hizmet ve erişim için ideal noktadır.
Dubai, Ortadoğu’nun fuar merkezi olup, yakın zamanda yapılan bir oylama sonucu dünyanın en iyi konferans buluşma yeri olarak seçilmiştir.Gitex, Ortadoğu’nun en büyük bilişim ve teknoloji fuarıdır.

Uluslararası platformda ise dünyanın en büyük ICT fuarlarından biri olarak kabul görülmüştür.
Dünya genelinde, IT harcamaları % 5,9’dan % 2,6’ya düşmesine rağmen Ortadoğu’da Amerika, Batı Avrupa ve Japonya’daki büyük pazarlara oranla hızla büyüme gerçekleşmiştir.
010 yılı itibariyle körfez ülkelerindeki ( BAE, Umman, Katar, Suudi Arabistan) ICT harcamaları 10.1 milyar doları geçmesi bekleniyor.
 
GITEX 2015 Fuarı’nın istatistiki bilgileri aşağıdaki gibidir:
Fuar toplamda 84.000 m2 alan üzerinde gerçekleşmiştir.
Fuarı 144 ülkeden 146.000 kişi ziyaret etmiştir. Ziyaretçilerin %95’i 2016’da tekrar gelmeyi planlamaktadır.
Fuara 130 ülkeden 4.200 firma katılmıştır. 34 ülkeden de 1500 delege fuara katılmıştır. 39 farklı ülke, milli pavilyonlarıyla fuar alanında yer almıştır.
Katılımcıların %90'ı 2016 yılında tekrar katılmayı planlamaktadır.
Ziyaretçilerin %60'ını Ortadoğu, %20'sini Afrika, %12'sini Amerika, %4'ünü Avrupa ve %4'ünü Güney ve Doğu Asya ülkelerinden gelen ziyaretçiler oluşturmaktadır.

GITEX 2016 - Konferans Konuşmacıları
SHAHID AZIM - Serial Entrepreneur for leading Health Start-ups,Quanttus
PAUL CLARKE - Chief Technology Officer, Ocado
MONIKA TRUJILLO - Chief Medical Information Officer,UnitingCare
KEITH KAPLAN - Co-founder/CEO,Tesla Foundation
JONNY WOOLDRIDGE - Chief Technology Officer, The Cambridge Satchel Company
JOHN VARY - Head of innovation team, John Lewis
JAMES BARRESE - Former Chief Technology Officer and Senior Vice President, Payment Services, PayPal
DR. RAFAEL GROSSMANN - Healthcare Futurist, Technology Innovator and Surgeon
DR. PHYLLIS A. SCHNECK - Deputy Under Secretary for Cybersecurity National Protection and Programs Directorate,Department of Homeland Security
CORRINE AVELIUS - Global Head of Digital & eCommerce,AkzoNobel

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi