​BTSO'dan Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Firmalarına Mini Fuar

​BTSO'dan Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Firmalarına Mini Fuar

Kent ve ülke ihracatına yön veren hamlelerini sürdüren Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (URGE) Projesi kapsamında 20 ülkeden 150’ye yakın iş adamını Bursa bebe ve çocuk konfeksiyonu sektör temsilcileriyle buluşturdu.

Kent ekonomisinin rekabet gücünü artırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren BTSO, bebe çocuk konfeksiyonu sektöründeki üretimin yüzde 80’e yakınını üstlenen Bursa’da firmalar arasındaki işbirliği kültürünü güçlendirirken, ihracat potansiyelini yükseltmeye devam ediyor. Sektöre yönelik 2 URGE Projesi’ni hayata geçiren BTSO, Ocak ayında gerçekleştirdiği ve katılımcıların büyük bir memnuniyetle ayrıldığı Junioshow Fuarı’nın ardından 31 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında Almira Otel’de mini bir fuar organizasyonu gerçekleştirdi. BTSO, Rusya’dan İran’a, Irak’tan Ukrayna’ya, İsrail’den Mısır’a 20 ülkeden 150’ye yakın yabancı işadamını Bursalı sektör temsilcileriyle buluşturdu. Mini fuarda bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe faaliyet gösteren 50’yi aşkın Bursa firması, yeni koleksiyonlarını alım heyetlerine tanıtma ve pazarlama fırsatı yakaladı.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ GALADA BULUŞTU

Fuar organizasyonu kapsamında gerçekleştirilen gala yemeği, sektör temsilcilerini bir araya getirdi. BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, sektörün üretim merkezi konumunda bulunan Bursa’da firmalara uluslararası alanda rekabet gücü kazandırmak istediklerini söyledi. Ekonomi Bakanlığı tarafından sunulan URGE projesi ile sektör temsilcilerine eğitim, danışmanlık ve yurt dışı pazarlama destekleri verdiklerini belirten İsmail Kuş, “URGE kapsamındaki firmalarımız, ABD ve Güney Afrika pazarlarındaki fırsatları yakından görme imkanı buldu. Ocak ayında Bursa’da yüzde 100’e yakın memnuniyet oranıyla düzenlediğimiz Junioshow Fuarı’mız sektöre ivme kazandırdı. URGE kapsamındaki firmalarımızın ortak platformu olan Juniokids kapsamında hazırladığımız mini fuarda da çok önemli işbirliği fırsatları doğdu. Fuarımızın sektör temsilcilerimize büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

“2 URGE PROJESİ İLE 9 MİLYON DOLARLIK DESTEK”

İsmail Kuş, sektör temsilcilerinden gelen talepler doğrultusunda hazırladıkları 2. URGE Projesi’nin de Ekonomi Bakanlığı tarafından başarılı bulunarak onaylandığını açıkladı. İsmail Kuş, “Sektör temsilcilerimiz 2 URGE Projemiz ile 9 milyon dolara kadarlık desteklerden yararlanabilecek. Firmalarımızın dünyaya açılmasını sağlayacak olan projelerimizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“HEM FİRMALARIMIZA HEM DE BURSA’MIZA DEĞER KATIYORUZ”

BTSO Meclis Başkan Vekili Mesut Okyay da Gala Yemeği’nde yaptığı konuşmada Vişne Ticaret Bölgesi’nin Bursa’da sektörün kalbi niteliğinde olduğunu ifade etti. Bölge’nin dünyanın dört bir yanından alım heyetlerini ağırladığına dikkat çeken Okyay, “Müşterilerimize en kaliteli, sağlıklı ve uygun fiyatlı ürünlerle hizmet sunarken, hem firmalarımızın hem de Bursa’mızın değerini artırmayı hedefliyoruz. URGE projeleriyle sektörümüzün gücüne güç katan Ekonomi Bakanlığı’mıza, Bursa Ticaret ve Sanayi Odamız ile BEKSİAD’ın değerli başkan ve yöneticilerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

“ÖNÜMÜZDEKİ YIL 2 FUAR VAR”

Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Atalay da BTSO’nun liderliğinde sektörü geleceğe taşıyan çok önemli projelerin hayata geçtiğini söyledi. Ocak ayında gerçekleştirilen Junioshow’un ardından düzenlenen mini fuarın da sektörün ticaret potansiyelini artıracağını belirten Atalay, “Önümüzdeki yıl Junioshow kapsamında 2 fuar organizasyonu gerçekleştireceğiz. BTSO Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İbrahim Burkay’a ve Yönetim Kurulu üyelerine sektörümüze sundukları katkılardan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi