​Başkan Sekmen Fuar, Kongre ve Spor Merkezi inşaatını denetledi

​Başkan Sekmen Fuar, Kongre ve Spor Merkezi inşaatını denetledi

Başkan Sekmen Fuar, Kongre ve Spor Merkezi inşaatını denetledi Başkan Sekmen Fuar, Kongre ve Spor Merkezi inşaatını denetledi Başkan Sekmen Fuar, Kongre ve Spor Merkezi inşaatını denetledi Başkan Sekmen Fuar, Kongre ve Spor Merkezi inşaatını denetledi

Erzurum Fuar, Kongre ve Spor Merkezi'nin inşaatını gezen Başkan Mehmet Sekmen yetkililerden bilgi aldı. 14 bin metrekare kapalı alana sahip olan ve fiziki gerçekleşme oranı yüzde 60 olan fuar alanını denetleyen Başkan Sekmen, "Kadim şehir Erzurum; büyük bir tarihsel geçmişe sahip Anadolu'nun en büyük kültür ve medeniyet şehridir. Büyükşehir Belediyesi, işte bu şuur ve bilinçle insan ve kültüre yatırım yapıyor. Yapımı devam eden Erzurum Fuar, Kongre ve Spor Merkezi sayesinde ülkemizin yaşayan değerlerini, tarihini, sporunu ve kültürünü farklı toplumlara aktaracağız" diye konuştu.

Söz konusu yatırımın teknik özellikleri hakkında bilgi veren Sekmen, "Hava, demir ve karayolu ağının kesişme noktasında, Atatürk Üniversitesi ile Erzurum Teknik Üniversitesi arasında köprü konumunda olan projemiz; fuar merkezi, kültür merkezi ve spor kompleksi olmak üzere üç ana fonksiyon üzerinde geliştirildi. Ulusal ve uluslararası organizasyonlara cevap verebilecek kapasitede tasarlanan Fuar Merkezi; 4 fuar holünden meydana gelmekte olup holler arasında yeme içme salonları şeklinde tasarlandı. 3 bin 920 metrekareden oluşan birinci hol kış şartlarının hüküm sürdüğü bölgemizde çocuk oyun bahçesi olarak planlandı. 593 araç kapasiteli otoparktan oluşan Fuar, Kongre ve Spor Merkezi, bütün bu yönüyle sadece Türkiye'ye değil Avrupa'ya da hizmet edecek" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi