IFES 2016 Zirvesi tamamlandı

IFES 2016 Zirvesi tamamlandı

Dünyada başta stand tasarımcıları olmak üzere fuar tedarik hizmetleri sektörlerinde de yer alan dernek ve firmaları bir çatı altında toplayan International Federation of Event Supplier (IFES)’in 2016 İstanbul Zirvesi tamamlandı.

Düzenlenen zirvenin ilk günü IFES Başkanı Voicu Sferdianu'nun konuşması ile açılırken, IFES'in yıllık yönetim kurulu toplantısı ve iç gündemi ile tamamlandı. Toplantı sonrası tüm üyelerin katılımı ile boğazda tekne turu gerçekleştirilerek üyelere İstanbul'un tarihi ve kültürel zenginlikleri sunuldu.

Katılımcılar Türkiye’deki iş fırsatları konusunda bilgilendirildi

Zirvenin ikinci gününde ise düzenlenen etkinliklere tüm delegelerin katılım gösterdiği gözlemlendi.  Zirvede PWC Turkey Başkanı Haluk Yalçın "How to Improve Your Business Opportunities in Turkey" (Türkiye’deki İş Fırsatlarınızı Nasıl Artırırsınız) başlıklı sunusunda uluslararası katılımcılara Türkiye'de iş geliştirme olanakları ile ilgili bilgi verdi. Hannover Faris Türkiye Genel Müdürü Alexander Kuehnel ise "Trade Shows in Turkey: A Future Forecast" (Türkiye’de Ticari Fuarlar: Geleceğin Tahmini) adlı sunusunda Türkiye fuar endüstrisinin geleceğine ait projeksiyonlarda bulundu. Üçüncü gün farklı konular ile sunularda bulunuldu, Prof.Dr. Barış Karapınar , Tema’ nın ( Türkiye Çöl Olmasın) sloganı oldukça fazla yankı getiren bir sosyal  faaliyet haline gelmesi hakkında bilgi verdi, yine büyük bir ses getiren ( İhtiyaç Haritası) sosyal yardım projesi hakkında bilgi veren Elif Kalan , İhtiyaç Haritasını anlattı sosyal yardım konusunda zirvede oldukça ilgi çeken İhtiyaç Haritası tam puan aldı, Nicholas de Klerk , Designer, Sout Afrika, ‘’ Junk talks to me ‘’ Çöpler bana koşuyor başlıklı panelinde geri dönüşüme sektör olarak dikkat çekti. Dr. Amin Talab ‘’ Best Seller Author, Comeon , İnstitute’’ Kültürler arası başarılı ticaretin yöntemlerini anlatarak keyifli bir söyleşi geçirdi.  SSTD başkanı Kemalettin Solmazın Kervansarayda düzenlenen ‘’ Farewell’’ veda yemeğinden sonra,  geleneklerimize bağlı kalarak bir çok yöresel halk oyunları tanıtımı ile son buldu.

İş geliştirme olanakları hakkında sunumlar yapıldı

Zirvede ayrıca yapılan B2B toplantılar ve How to Run Your Business (İşletmenizi Nasıl Çalıştırırsınız) başlığı altında Avrupa, Latin Amerika, Asya, Afrika ve Orta Doğu bölgeleri temsilcileri bölge koşulları ve iş geliştirme olanakları konusunda önemli bilgiler paylaştı. Zirvede düzenlene toplantı, Balta Limanı Portax'taki President's Dinner (Başkanın Yemeği) ile tamamlandı.

Kararlı duruş ve destekler başarıyı getirdi

SSTD Başkanı Kemalettin Solmaz etkinliğin mevcut koşullarda İstanbul'da gerçekleşmesinin  önemine değindi. SSTD Başkanı Solmaz, geçen bir yıllık süreçte Türkiye’de yaşanan güvenlik sorunları nedeni ile hazırlık sürecinin beklenenden zor geçtiğini ifade ederken, kendilerinin kararlı duruşu ve IFES Başkanı Sferdianu'nun yoğun desteği sonucu etkinliğin zamanında ve yüksek başarı ile gerçekleşmesinin kendisini ayrıca mutlu ettiğini belirtti.

2016 IFES Dünya Zirvesi’nin organizatörü olan Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği (SSTD) Başkanı Kemalettin Solmaz etkinliğe 120’si yurtdışından olmak üzere 150 delegenin katıldığını belirterek, “Uluslararası etkilik tedarik hizmetleri endüstrisinin ana aktörlerini İstanbul'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi. SSTD Başkanı Solmaz, ilgili etkinliğin İstanbul'a getirilmesi ve hazırlanması sürecinde toplam 2 yıllık bir sürede yoğun bir faaliyet gösterdiklerine değinerek, "Başta IFES Başkanı Voicu Sferdianu, Kongre Düzenleme Komitesi Üyeleri olmak üzere  etkinliğin düzenlenmesinde Sponsorlarımız başta olmak üzere, katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini dile getirdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi