IFES 2016 Zirvesi tamamlandı

IFES 2016 Zirvesi tamamlandı

Dünyada başta stand tasarımcıları olmak üzere fuar tedarik hizmetleri sektörlerinde de yer alan dernek ve firmaları bir çatı altında toplayan International Federation of Event Supplier (IFES)’in 2016 İstanbul Zirvesi tamamlandı.

Düzenlenen zirvenin ilk günü IFES Başkanı Voicu Sferdianu'nun konuşması ile açılırken, IFES'in yıllık yönetim kurulu toplantısı ve iç gündemi ile tamamlandı. Toplantı sonrası tüm üyelerin katılımı ile boğazda tekne turu gerçekleştirilerek üyelere İstanbul'un tarihi ve kültürel zenginlikleri sunuldu.

Katılımcılar Türkiye’deki iş fırsatları konusunda bilgilendirildi

Zirvenin ikinci gününde ise düzenlenen etkinliklere tüm delegelerin katılım gösterdiği gözlemlendi.  Zirvede PWC Turkey Başkanı Haluk Yalçın "How to Improve Your Business Opportunities in Turkey" (Türkiye’deki İş Fırsatlarınızı Nasıl Artırırsınız) başlıklı sunusunda uluslararası katılımcılara Türkiye'de iş geliştirme olanakları ile ilgili bilgi verdi. Hannover Faris Türkiye Genel Müdürü Alexander Kuehnel ise "Trade Shows in Turkey: A Future Forecast" (Türkiye’de Ticari Fuarlar: Geleceğin Tahmini) adlı sunusunda Türkiye fuar endüstrisinin geleceğine ait projeksiyonlarda bulundu. Üçüncü gün farklı konular ile sunularda bulunuldu, Prof.Dr. Barış Karapınar , Tema’ nın ( Türkiye Çöl Olmasın) sloganı oldukça fazla yankı getiren bir sosyal  faaliyet haline gelmesi hakkında bilgi verdi, yine büyük bir ses getiren ( İhtiyaç Haritası) sosyal yardım projesi hakkında bilgi veren Elif Kalan , İhtiyaç Haritasını anlattı sosyal yardım konusunda zirvede oldukça ilgi çeken İhtiyaç Haritası tam puan aldı, Nicholas de Klerk , Designer, Sout Afrika, ‘’ Junk talks to me ‘’ Çöpler bana koşuyor başlıklı panelinde geri dönüşüme sektör olarak dikkat çekti. Dr. Amin Talab ‘’ Best Seller Author, Comeon , İnstitute’’ Kültürler arası başarılı ticaretin yöntemlerini anlatarak keyifli bir söyleşi geçirdi.  SSTD başkanı Kemalettin Solmazın Kervansarayda düzenlenen ‘’ Farewell’’ veda yemeğinden sonra,  geleneklerimize bağlı kalarak bir çok yöresel halk oyunları tanıtımı ile son buldu.

İş geliştirme olanakları hakkında sunumlar yapıldı

Zirvede ayrıca yapılan B2B toplantılar ve How to Run Your Business (İşletmenizi Nasıl Çalıştırırsınız) başlığı altında Avrupa, Latin Amerika, Asya, Afrika ve Orta Doğu bölgeleri temsilcileri bölge koşulları ve iş geliştirme olanakları konusunda önemli bilgiler paylaştı. Zirvede düzenlene toplantı, Balta Limanı Portax'taki President's Dinner (Başkanın Yemeği) ile tamamlandı.

Kararlı duruş ve destekler başarıyı getirdi

SSTD Başkanı Kemalettin Solmaz etkinliğin mevcut koşullarda İstanbul'da gerçekleşmesinin  önemine değindi. SSTD Başkanı Solmaz, geçen bir yıllık süreçte Türkiye’de yaşanan güvenlik sorunları nedeni ile hazırlık sürecinin beklenenden zor geçtiğini ifade ederken, kendilerinin kararlı duruşu ve IFES Başkanı Sferdianu'nun yoğun desteği sonucu etkinliğin zamanında ve yüksek başarı ile gerçekleşmesinin kendisini ayrıca mutlu ettiğini belirtti.

2016 IFES Dünya Zirvesi’nin organizatörü olan Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği (SSTD) Başkanı Kemalettin Solmaz etkinliğe 120’si yurtdışından olmak üzere 150 delegenin katıldığını belirterek, “Uluslararası etkilik tedarik hizmetleri endüstrisinin ana aktörlerini İstanbul'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi. SSTD Başkanı Solmaz, ilgili etkinliğin İstanbul'a getirilmesi ve hazırlanması sürecinde toplam 2 yıllık bir sürede yoğun bir faaliyet gösterdiklerine değinerek, "Başta IFES Başkanı Voicu Sferdianu, Kongre Düzenleme Komitesi Üyeleri olmak üzere  etkinliğin düzenlenmesinde Sponsorlarımız başta olmak üzere, katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini dile getirdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi