Azerbaycan uluslararası gayrimenkul ve yatırım fuarı 2.Recexpo

Azerbaycan uluslararası gayrimenkul ve yatırım fuarı 2.Recexpo

2. Azerbaycan uluslararası gayrimenkul ve yatırım fuarı Recexpo, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı emlak meseleleri devlet komitesi ile Elanexpo şirketi ortaklığında Bakü'de gerçekleşecek.

Bu yıl, azerbaycan cumhurbaşkanlığı emlak meseleleri devlet komitesi ile elanexpo ortaklığında 15-17 aralık  tarihleri arasında  bakü expo center’da geçekleşecek olan, 2. recexpo, uluslararası gayrimenkul ve yatırım fuarı, sektör profesyonellerini ikinci kez bir araya getirmeye hazırlanıyor. Azerbaycan cumhuriyeti emlak meseleleri devlet komitesi bakanı kerem hasanov’un  da yer alacağı fuarın açılış törenine, azerbaycan hükümetinin en üst seviyede katılım göstermesi bekleniyor.
 
 Azerbaycan halkı gayrimenkul yatırımlarını Türkiye’ye yapıyor

Güney kafkasya’nın en güçlü ekonomisine sahip Azerbaycan, son 5 yıldır Türk gayrimenkul sektörü için kurtarıcı pazarların başında geliyor. Azerilerin gittikçe zenginleşiyor ve yurtdışında gayrimenkul yatırımı yapmaya yönelik bilincin gittikçe artıyor olması, onları hem kültürel olarak hem de coğrafik olarak yakın oldukları türkiye’ye yönlendiriyor. uzun yıllardır, tatil, sağlık ve eğitim amaçlı olarak başta istanbul, ankara, bursa ve izmir gibi büyükşehirlerin yanı sıra ege ve akdeniz bölgesinin tatil merkezlerini de sıkça ziyaret eden azeriler; mütekabiliyet yasasının kabul edildiği 2012 yılından beri yatırım yapmak, ülkemize yerleşmek ve iş yapmak gibi amaçlarla gayrimenkul projelerine yoğun ilgi gösteriyorlar.
 
Türk gayrimenkul sektörü için hazır pazar: Azerbaycan

Türk televizyonlarını yakından takip eden azerbaycan halkı, türk  şehirlerini ve gayrimenkul projelerini reklamlar aracılığı ile  zaten yakından tanıyor. Dolayısıyla  azerbaycan’a projelerini tanıtmak için giden gayrimenkul firmaları yoğun ilgi ve taleple karşılaşmış oluyorlar. Recexpo 2015, uluslararası gayrimenkul ve yatırım fuarı’nın elde ettiği başarıda organizasyonu ortaklaşa gerçekleştiren atılım fuarcılık ve  elanexpo’nun titiz çalışmalarının yanı sıra bu durumun da payı büyük oldu.
 
Azerbaycan recexpo, 2015’in en ses getiren organizasyonu oldu

Geçtiğimiz yıl azerbaycan’ın ilk ve tek uluslararası gayrimenkul ve yatırım fuarı olarak, elan expo ve atılım Fuarcılık ortak organizasyonu ile gerçekleşen ve  hem Azeri hem de Türk basını tarafından yakından takip edilen, recexpo 2015, elde ettiği büyük başarı ile dikkatleri  üzerine çekmişti.

Uluslararası arenanın devleri Bakü’de bir araya geldi

Azerbaycan, türkiye, birleşik arap emirlikleri, rusya, italya, litvanya, gürcistan ve kıbrıs gibi 8 farklı ülkeden;  damac, ağaoğlu, sinpaş holding, ege yapı, kuzu grup, iş gyo, gilan, meydanbey-vitrans ortak girişimi quasar gibi, önemli gayrimenkul devlerinin, 100’ün üzerinde gayrimenkul projesi  ile yer aldığı fuar Azerbaycan ve çevresinden 7000’e yakın ziyaretçiyi ağırlamıştı.
 
2.Recexpo ülke çapında azerbaycan devleti tarafından duyurulacak

Yurtdışından gayrimenkul alımına ilginin geçtiğimiz senelere göre daha da arttığı ve Azerilerin konu ile ilgili hala bilgilendirme ve tavsiyeye ihtiyaç duyduğu bölgede talebi karşılayacak tanıtım çalışmaları yapılmamaktadır ve yeterli sayıda gayrimenkul firması aktif çalışmalar içerisinde değildir.

Bu ortamda, Azerbaycan cumhuriyeti emlak meseleleri devlet komitesi’nin tam desteği ile gerçekleşecek olan organizasyonun, devlet tv ve radyo kanallarında yapılacak reklamlar, online ve yazılı mecralarda yapılacak haberler, düzenlenecek basın toplantıları, afiş ve billboard çalışmaları gerçekleştirilerek geniş çaplı reklam kampanyaları ile azerbaycan halkına duyurulması planlanan fuara ilginin, geçtiğimiz yıla göre büyük oranda artması bekleniyor. bu gelişmeler ışığında fuara katılacak türk gayrimenkul firmaları Azerbaycan’ın her yerinden binlerce ziyaretçiye projelerini sunma şansını yakalayacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

24 Şubat 25 Şubat

OTF - Özel Okul Tercih Fuarı

Zorlu Performans Sanatları Merkezi - Beşiktaş İstanbul

BRF Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

01 Mart 02 Mart

Educaturk Eğitim ve Kariyer Fuarı

İstanbul Kongre Merkezi

Boyut Fuarcılık Hizmet. Org. Ltd. Şti

06 Mart 07 Mart

Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı

Pullman Airport Hotel Convention Center İstanbul

INPPS Fuarcılık Ltd. Şti

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi