Tatvan Fuarı 10 Temmuz’da Açılacak Ve 20 Gün Sürecek

Tatvan Fuarı 10 Temmuz’da Açılacak Ve 20 Gün Sürecek

Tatvan ilçesinde 10 Temmuz 2016 tarihinde açılışı gerçekleştirilecek olan 48. Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali’nin 30 Temmuz 2016 tarihine kadar devam edeceği belirtildi.
Fuar kapsamında düzenlenecek programlar çerçevesinde ticari faaliyetler ile sportif faaliyetler ve kültür sanat etkinlikleri yapılacağını kaydeden Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Tatvan Kaymakamlığı ile Tatvan Belediyesi organizasyonunda 20 gün süreceğini söyledi.
Fuar programı detayları hakkında gazetecilerle düzenlenen toplantıya katılan Başkan Aksoy, “10 Temmuz Pazar günü saat 17:00’da belediye önünde toplanıp fuar alanına kadar kortej yürüyüşü yapılacak. Saat 18:00’da fuar alanında açılış gerçekleştirilecek. Fuar açılışına ve fuar etkinliklerine çevre il ve ilçelerden yoğun katılım olacağı bekleniyor. Her kesime hitap edecek olan fuarda her gün farklı programlar ve etkinlikler yapılacak. Bunun yanında ödüllü folklor yarışması, futbol turnuvası, su sporları bölge yarışması, yöresel ev yemekleri yarışması ve ses yarışması olacak. Kültür sanat sokağı oluşturduk ve Tatvan, Ahlat ile Adilcevaz belediyelerinin stantları da yer alacak” dedi.
Fuara ülkenin her bölgesinden farklı alanlarda ticaret yapan esnaflarımızı davet ettiklerini belirten Başkan Aksoy, fuar hakkında gazetecilere şöyle konuştu;
“Tatvan’da ilk kez 1968 yılında Doğu Sanayi Sergisi olarak açılan fuarımız aynı yıl alınan bir kararla Tatvan Doğu Anadolu Fuarı adını almıştır. Açıldığı tarihten itibaren her yıl geleneksel olarak belirli tarihlerde açılan fuarımız daha sonradan kültür, sanat, spor ve benzeri farklı alanlara hitap edecek büyüklüğe ulaşınca Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali ismini almıştır. Fuar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Van Gölü'nün Tatvan ilçe merkezi kıyısında kendi adına ayrılmış olan yaklaşık 90 bin metrekarelik alanda her yıl 20 gün boyunca çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan fuarımız son yıllarda büyük rağbet görmekteydi. Bu kapsamda 2016 yılı itibariyle fuar alanımızda ve çevresinde hayata geçirdiğimiz Sahil Düzenleme Projesi’yle kafeteryaları, restaurantları ve yeşil alanları oluşturarak halkın hizmetine açtık. Yenilenen yol, kaldırım ve peyzaj çalışmaları ile ziyaretçilerimizi daha güzel bir ortamda ağırlayacağız.
Bu yıl 48’incisini düzenleyeceğimiz fuarımızın daha kapsamlı, her sektöre hitap edebilmesi ve sadece bölgesel ekonomiye değil ülke ekonomisine de katkıda bulunması için program akışında bazı değişikler yaptık. Fuarımıza ülkenin her bölgesinden farklı alanlarda ticaret yapan esnaflarımızı davet ettik. Fuarımızda sanayi, turizm, tarım ve benzeri sektörlere yer vererek fuarımızın misyonunu genişletip sektörel fuarcılık ile her kesime hitap etmeyi düşünüyoruz.  20 gün boyunca devam edecek olan fuar programı kapsamında Nemrut şenlikleri, Van Gölü su sporları, tiyatro oyunları, halk oyunları gösterileri, konserler, sergiler ile turnuvalar gibi kültürel, sanatsal ve sportif aktivitelerle fuarımızın bölgede örnek gösterilecek bir organizasyon olmasını hedefliyoruz. Her yıl 30 Haziran - 20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarımızı bu yıl Ramazan ayı dolayısıyla 10 Temmuz - 30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. 2015 yılında başlatıp bu yıl tamamladığımız İşletme Parkı ile Feribot Parkı’nın açılışını da fuarımızın açılış töreninde gerçekleştirip halkımızın hizmetine sunacağız. Tatvan Belediyesi öncülüğünde düzenlenecek olan 48. Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali ile Feribot Parkı ve İşletme Parkı’nın toplu açılış törenine tüm halkımız davetlidir.”
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

24 Şubat 25 Şubat

OTF - Özel Okul Tercih Fuarı

Zorlu Performans Sanatları Merkezi - Beşiktaş İstanbul

BRF Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

01 Mart 02 Mart

Educaturk Eğitim ve Kariyer Fuarı

İstanbul Kongre Merkezi

Boyut Fuarcılık Hizmet. Org. Ltd. Şti

06 Mart 07 Mart

Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı

Pullman Airport Hotel Convention Center İstanbul

INPPS Fuarcılık Ltd. Şti

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi