'23. GAPSHOES FUARI' AÇILDI

'23. GAPSHOES FUARI' AÇILDI

Gaziantep'te düzenlenen '23. Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Kış Fuarı (GAPSHOES)' ziyarete açıldı.

Gaziantep'te düzenlenen '23. Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Kış Fuarı (GAPSHOES)' ziyarete açıldı.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Gaziantep Kunduracılar Odası, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu destekleriyle Akort Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen '23. GAPSHOES Kış Fuarı'nın, Ortadoğu Fuar Merkezi'nde düzenlenen açılış töreni, şehitler anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Açılışa katılan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve Akort Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Akkaya, yaptıkları konuşmalarda, darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınadılar, demokrasi şehitlerine Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa dilediler.

Davetlilere ve fuar katılımcılarına böyle bir günde kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden GSO Başkanı Konukoğlu, '15 Temmuz günü bir ihanete uğradık. Öyle bir ihanet ki, ülkeyi bölmeye, ülkeyi kan gölüne çevirmek isteyen bir cuntacı zihniyet milli egemenliği teslim almaya kalktı. Ama, bu ülkede yaşayan 78 milyon insanın tek yürek olabileceğini düşünemediler. Hesaplarında bu yoktu. Bu ülkenin her karış toprağında hepimizin atalarının kanı var. Bu ülkeyi hiç kimseye bırakmayız. O tankların önünde yatanlara Allah gani gani rahmet eylesin. Bize bundan sonra düşen görev, birlikteliğimizi ilelebet sürdürmektir' dedi.

Sanayiciler olarak daha çok çalışacaklarını, dünyada gitmedikleri ülke bırakmayacaklarını belirten Konukoğlu, 'Türkiye'yi ekonomik olarak daha da güçlendirerek hiç kimseye ve hiçbir ülkeye muhtaç etmeyeceklerini' kaydetti.

'Fuarı açtık, dik durduğumuzu cümle aleme gösterdik'

23. GAPSHOES Fuarı'nı erteleyip ertelememe konusunda kendilerine bazı haberler geldiğinin altını çizen Konukoğlu, ' Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkan Fatma Şahin ile istişare ettik, hayır dedik. Bu fuar açılacak dedik. Dik durduğumuzu ve çalıştığımızı cümle aleme göstereceğiz. İnşallah her ay burada ayrı bir fuar açacağız' diyerek, kararlılıklarını vurguladı.

Ayakkabıcılık sektörünün ekonomiye ve istihdama katkısına da dikkati çeken GSO Başkanı Konukoğlu, Türkiye ayakkabı ihracatında Gaziantep'in payının her geçen yıl artarak yüzde 17'ye çıktığını, Gaziantep'ten geçen yılsonunda 112 milyon dolar ihracat yapıldığını kaydetti.

'Bu Gazi şehrin valisi olmaktan iftihar ediyorum'

Vali Ali Yerlikaya da konuşmasında, fuarın ertelenmemesi kararının doğruluğunun altını çizerek, 'Biz en zor koşullarda bile, en moral bozucu koşullarda bile üreten bir şehir, rekabetçi bir şehir, marka bir şehir, farklı bir şehir olduğumuzu hem kendimize ve komşularımıza hem de bütün dünyaya göstermemiz lazımdı' şeklinde konuştu.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini 'tarihinde eşi benzeri olmayan bir hainlik yaşadık' sözleriyle açıklayan Vali Yerlikaya, milli egemenliğe sahip çıkmak için ilk andan itibaren sokaklara çıkan Gaziantep halkının mücadelesinden övgüyle bahsederken, 'Gazi şehir, Allah'ın izniyle kendi kaderine kendisi sahip çıktı. Milletimiz galip geldi. Ben iftihar ediyorum, böyle bir Gazi şehrin valisi olmaktan dolayı' ifadelerini kullandı.

Yerlikaya, sanayici, tüccar ve esnafın moralini bozmadan daha çok çalışmasını da istedi.

Şahin: 'Kalkınma hamlesine dönüştürmeliyiz'

Duygu dolu bir konuşma yaparak, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de 'İnsanların, toplumların, milletlerin kaderleri vardır. Kaderlerin de dönüm noktası vardır. 15 Temmuz, bu necip milletin kaderinin dönüm noktası oldu. Aslında bizim için yeni bir Çanakkale, baş eğmeyen baş veren Gazi şehrimiz açısından da 15 Temmuz mücadelesi oldu' sözlerine yer verdi.

Darbe girişimi sırasında vatandaşların üzerine ateş açılmasını sert bir dille eleştiren Şahin, 'Bu millet alnından öpülecek muhteşem bir millet. Bugünden aldığımız dersle çok çalışmamız, birbirimizi Allah için çok sevmemiz, bu şerefsizleri içimizden ayırtmamız lazım. Arkasından hedefe kilitlenerek, bunları kalkınma hamlesine dönüştürmeliyiz' diyerek, herkesin ve her kesimin işine, projelerine devam etmesini ve dünyaya nasıl bir millet olduğumuzu göstermesini diledi.

Fuar Konuşmaların ardından protokol üyeleri, fuarın açılış kurdelesini keserek stantları gezdiler.

Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde düzenlenen 23. GAPSHOES Fuara, Gaziantepli firmaların yanı sıra Adana, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Osmaniye, Samsun, Sinop ve Şanlıurfa illerinden gelen 130 firma stant açtı. Fuar, 23 Temmuz tarihine kadar ziyarete açık olacak. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi