40.SHOEXPO 2016 Fıuarı Sektörün buluşma noktası olacak

40.SHOEXPO 2016 Fıuarı Sektörün buluşma noktası olacak

İZFAŞ tarafından düzenlenen SHOEXPO-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı 19-22 Ekim 2016 tarihleri arasında kapılarını 40. kez sektör profesyonellerine açacak.

Fuar İzmir'de, Türk üreticilerini yerli-yabancı satın alıcılarla buluşturacak fuarda, ayakkabı-çanta ve aksesuarları sergilenecek. Yılda iki kez düzenlenen fuar, yeni sezonun ayakkabı ve çanta modasının belirleyicisi olması nedeniyle büyük önem taşıyor. 40. SHOEXPO İzmir, geçtiğimiz sezon olduğu gibi, Ekonomi Bakanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), İzmir Ticaret Odası (İTO), İzmir Ayakkabıcılar Odası ve Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD) destekleriyle düzenlenecek. Yeni sezon modasının ilk kez sergileneceği fuar; üreticiler, toptancılar, distribütörler, sektörel kurum ve kuruluşlar ile tasarımcı ve sektörel yayınların buluşma noktası olacak.

AYAKKABI SEKTÖRÜNÜN KALBİ İZMİR

Tasarım ve çeşitliliğin her geçen sezon önem kazandığı ayakkabı-çanta sektörü, birbirinden renkli ve tasarım ürünleriyle fuarda boy gösterecek. Ayakkabı sektörünün kalbi olarak nitelendirilen İzmir'de üreticiler, marka ve modellerinin yurtdışı pazarlara açılmasında SHOEXPO İzmir'in büyük etkisi olduğunu vurguluyor. Sektörün taleplerine destek vermek ve güçlendirmek amacıyla üreticiler ile profesyonel satın alıcıların birebir görüşmelerde bulunarak yeni iş bağlantıları kurma imkanı yaratan fuar, ayakkabı-çanta pazarının dinamiğini artıracak.

Geçen Mart ayında 132 katılımcının stant açtığı SHOEXPO İzmir, 45 ülke ile 53 ilden gelen çok sayıda profesyonel ziyaretçiyi ağırladı. Fuara katılan üreticiler tasarladıkları ürünlerde kullanılan malzeme, model ve renk çeşitliliği ile profesyonel alıcılara kendilerini ifade etme imkanı bulurken, birçok firma da güven tazeledi. Sektörde yaşanan sıkıntılara rağmen yeni iş anlaşmaları yaptıklarını ifade eden katılımcılar fuardan memnun ayrıldı.

İZFAŞ, SHOEXPO İzmir'in gücünü pekiştirmek, katılımcı ve ziyaretçi sayısını artırmak amacıyla başta İtalya, Almanya ve İngiltere olmak üzere yurtdışı sektör fuarlarında tanıtım çalışmaları yapıyor. Uluslararası tanıtım çalışmaları kapsamında İran, Makedonya, Sırbistan, Kosova, Yunanistan, Azerbaycan, Orta Doğu-Güney Afrika ve Ukrayna'da sektör temsilcileriyle anlaşmalar yapıldı. Yurtiçindeki sektör temsilcilerine ulaşmak için ülke çapında yapılan ziyaretlerde ise 28 il ve ilçelerinde toplam 1231 firma ile görüşme sağlandı. Ziyaretlerin devam ettiği çalışmalarda, büyük markaların zincir mağazalarıyla iletişime geçilirken yazılı, görsel ve sosyal medya gücünden de yararlanılıyor. Yalnızca profesyonel ziyaretçiye açık olacak fuar, 4 gün sürecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi