Uluslararası Etkinlikler Türkiye’ye Bakışı Değiştirecek

Uluslararası Etkinlikler Türkiye’ye Bakışı Değiştirecek

Bu yıl 10. kez açılmak üzere hazırlıkları süren logitrans, çok sayıda ülkeden katılımcı ve ziyaretçi ağırlayacak.

‘Milli taşımacılık ve lojistik şirketleri, dünyanın pek çok ülkesinden gelen katılımcı ve ziyaretçilere gerçek bir Türkiye resmi çizecek.’ diyen Uluslararası logitransTransport Lojistik Fuarı İdari Direktörü İlker Altun şunları söyledi:
“Kasım ayında açılacak olan logitrans, yüzde 70-80 doluluk oranına erişmiş, 10’uncu yılımızda yapacağımız etkinliklerle ‘logitrans bir destan yazacak’ derken, art arda terör saldırıları yaşandı. Bunun hasarlarını sarmaya çalışırken, halkın direnciyle engellenen darbe saçmalığına tanık olduk. Şu anda Türkiye haberlerini kendi önyargılı medyası üzerinden alan batılı katılımcıların tedirgin olduğunu görüyoruz. Sadece logitrans değil, diğer uluslararası etkinliklere yönelik olumsuz yansımaları da önlemek zorundayız. Bunun için özellikle Avrupa medyası ve iş dünyası üzerindeki algıları değiştirmemiz gerekiyor.  Darbe girişimi karşısında tüm ülke olarak sergilenen birliktelik, bu tür etkinlikler için de gösterilmelidir.

Her sektörün mensupları, kendi alanındaki uluslararası etkinlikte mutlaka yer almalıdır. Bu etkinliklerin adı fuar, konferans, sergi, festival her ne olursa olsun her zamankinden daha iyi şekilde gerçekleşmesi için gerekeni yapmak da organize edenlere düşüyor. Ancak sektör şirketleri kadar devlet de etkinlikleri sahiplenici bir rol üstlenmelidir.”
Daha sonra; “Ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Böylesi dönemlerde tüm kararlar değişiklik gösterebilmeli.” diyerek devam eden İlker Altun, şunları söyledi:
“10. yılında logitrans’a katılım sağlayan firmaların temelini, kendilerini ve sektörü fuarla birlikte büyüten, aynı zamanda Türkiye’nin ticaretini yürütenler oluşturuyor. Yeri geldiğinde rakipleri, yeri geldiğinde de paydaşları ile birlikte tek ses olup sadece kendi şirketlerinin ötesinde Türk lojistik sektörünü dünyaya tanıtan bu firmalara tüm ülke borçludur. Çünkü hayatın devamı için lojistik şarttır. İçinde bulunduğumuz şartlarda halen katılım için bizimle temas kuran çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu tür etkinliklerin azalan sayıdaki katılımcısına ve cesaret ve kararlılık sergileyerek gelmiş bulunan ziyaretçisine gövde gösterisi yapma zamanıdır. Bugün, lojistik sektörünün de tankların önüne yatan Türk vatandaşları gibi ticareti tıkayan her türlü girişime karşı koyma günüdür. Türkiye’nin buna en üst düzeyde ve en çok da şimdi ihtiyacı var.”

Son olarak pek çok girişimin yanı sıra yabancı yayınlara ilan veren Tüsiad, yurtdışına çıkacak araçların üzerine afiş koyan UND ve DEİK’in özel çalışmalarının da bu anlamda çok yerinde olduğunu belirten Altun, “Uluslararası etkinlikler sürecek ve bunlar Türkiye’ye bakışın değiştirildiği yerler olacak. Bizim açımızdan logitrans, bu konudaki en önemli test alanlarından birisidir. Tüm taşımacılık ve lojistik şirketlerini sorumluluk almaya ve fuara katılmaya çağırıyoruz.” dedi. 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi