Uluslararası Denizcilik Fuarı 14. Exposhipping Expomaritt İstanbul’da Buluşacak

Uluslararası Denizcilik Fuarı 14. Exposhipping Expomaritt İstanbul’da Buluşacak

EXPOMARITT İstanbul, 10.000 sektör profesyonelini ağırlamayı hedefliyor

Denizcilik sektörünün ulusal ve uluslararası aktörlerini bir araya getiren en önemli etkinliği 14. Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Denizcilik Endüstrisi Teknoloji ve Ticaret Fuarı, 21-24 Mart 2017’de Pendik Green Park Convention Center’da gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin denizcilik endüstrisindeki potansiyelinin daha verimli kullanılması ve global pazarda daha fazla söz hakkı sahibi olması amacıyla, UBM çatısı altında İMEAK Deniz Ticaret Odası ve Türk Deniz Eğitim Vakfı (TÜDEV) desteği ile 14.’sü düzenlenen EXPOMARITT İstanbul Denizcilik Endüstrisi Teknoloji ve Ticaret Fuarı, Türkiye’nin en köklü denizcilik fuarı Exposhipping himayesinde gerçekleştiriliyor. 21-24 Mart 2017 tarihleri arasında Pendik Green Park Convention Center’da gerçekleştirilecek olan 14. Exposhipping EXPOMARITT İstanbul’un tanıtım toplantısı, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Derneği (GİSBİR) Genel Sekreteri Kemalettin Gür, UBM EMEA (İstanbul) Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Haluk Balcı, UBM EMEA (İstanbul) Grup Fuar Direktörü Orhan Çağlayan ve sektörün önde gelen temsilcilerinin katılımlarıyla Tuzla Yat Kulübü’nde yapıldı.

EXPOMARITT İstanbul, 10.000 sektör profesyonelini ağırlamayı hedefliyor

11 bin metrekarelik fuar alanında katılımcılarını ve ziyaretçilerini ağırlayacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten UBM EMEA (İstanbul) Grup Fuar Direktörü Orhan Çağlayan konuşmasında şunları söyledi: “UBM’in dünya çapındaki uluslararası fuar organizasyonları alanında 50 yılı aşkın tecrübesinin önemli bir bölümünü, deniz ticaret hizmetleri sektöründe gerçekleştirdiği fuarlar oluşturuyor. Biz de UBM EMEA (İstanbul) olarak, Türkiye’nin en köklü denizcilik fuarı Exposhipping himayesinde, İMEAK Deniz Ticaret Odası ve TÜDEV’in destekleri ile, sektörün bu en önemli etkinliğini 14. kez gerçekleştirmenin gururunu taşıyoruz. En son 2015 yılında düzenlediğimiz fuara 57 ülkeden gelen 7 binden fazla denizcilik profesyoneli katılım gösterdi. Ziyaretçilerin yüzde 8’i doğrudan sipariş verdi, yüzde 27’si sonradan sipariş vermek istediklerini belirtti. Bu rakamlar, fuarımızın bir agˆ kurma etkinliğinin ötesine geçtiğini ve fuar ziyaretçilerinin satın alma gücünün çok yüksek olduğunu gösteriyor.

Her yıl genişleyen katılımcı ve ziyaretçi profiliyle fuarımız, yeni iş ortaklıklarına zemin oluşturmaya ve deniz ticaret hizmetleri sektöründeki son gelişmeleri takip etme imkanı sunmaya devam edecek. Bu yıl 14. kez gerçekleştireceğimiz Exposhipping EXPOMARITT İstanbul’a 40’dan fazla ülkeden, 600’den fazla markayı temsilen 200’ün üzerinde katılımcı bekliyoruz. Toplamda 50’den fazla ülkeden yaklaşık 10.000 denizcilik profesyonelinin fuarı ziyaret edeceğini öngörüyoruz”.

Türkiye gemi inşaatı ve gemicilik endüstrisinin her yıl büyümeye devam ettiğini belirten UBM EMEA (İstanbul) Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Haluk Balcı ise şunları söyledi: “İMEAK Deniz Ticaret Odası’ndan aldığımız bilgilere göre Türk Deniz Ticaret Filosu, 1 Ocak 2016 itibariyle dünyanın en büyük filosuna sahip ülkelerin ulusal bayraklarına ilaveten yabancı bayrak altında çalıs¸an gemileri de eklendigˆinde, 1000 GT ve üzerindeki gemileri kapsayacak s¸ekilde yapılan sıralamada 29,1 milyon DWT ile Dünya Filosu’nda 14. sırada yer alıyor. Ülkemizin ihracat taşımaları, 2015 yılında bir önceki yıla göre 3,6 milyon ton arttı ve 92,1 milyon tona ulaştı. İthalat taşımaları ise aynı dönemde 13,6 milyon ton artışla 208,3 milyon tona yükseldi. Deniz yolu dıs¸ ticaret taşımacılığında Türk bayraklı gemilerimiz bu taşımalardan yüzde 12 pay alıyor. 2002’de Türkiye’de kullanılan tersane sayısı 37 iken, 2014’de bu rakam 77 oldu. İnşaat halindeki tersane sayısı 2014 yılı sonu itibarıyla 49’a ulaştı. Bu büyüyen pazar ve günümüzün hızla değişen uluslararası ticaret ortamında sektörel fuarlar da gittikçe önem kazanıyor. Bu kapsamda, UBM EMEA (İstanbul) olarak, İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın isim hakkına sahip olduğu, Türkiye’nin en köklü Denizcilik Fuarı olan Exposhipping himayesinde düzenlenecek 14. Exposhipping EXPOMARITT İstanbul’u bir kez daha düzenlemekten büyük mutluluk duyuyor, fuarımızın 14. yılında ülkemiz denizcilik sektörünü daha da yukarı taşımasını hedefliyoruz“.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi