Trakya’dan Global Connect 2016 Fuarı’na çıkarma yapılacak

Trakya’dan Global Connect 2016 Fuarı’na çıkarma yapılacak

Trakya Bölgesi’nin tanıtımı ve bölgedeki odalar ile firmaların yurtdışı ile ekonomik ilişkilerini güçlendirmek için önemli bir fırsat olarak görülen Global Connect 2016 Fuarı’na katılım için ilk adım atıldı. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde bir araya gelen Trakya Bölgesi’ndeki Odalar, Trakya Konsorsiyumu adı altında bir araya gelme ve fuara katılım için olumlu görüş bildirdi
 
Trakya Bölgesi’ndeki Ticaret ve Sanayi Odaları, 25-27 Ekim’de Almanya-Stuttgart’ta gerçekleştirilecek Global Connect 2016 Fuarı’na katılım ve detaylar hakkında görüşmek üzere Çerkezköy’de bir araya geldi.ÇERKEZKÖY TSO EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

26 Mayıs 2016 tarihinde Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Tekirdağ, Çorlu, Keşan, Malkara, Hayrabolu, Lüleburgaz, Edirne, Kırklareli, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odaları Yönetim Kurulu Başkanları, Genel Sekreterleri, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri ve Namık Kemal Üniversitesi Teknopark Müdürü katıldı.   

GLOBAL CONNECT 2016’YA KATILIM GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantının başında, Çerkezköy Ticaret ve Genel Sekreteri Hakan Gel, toplantının amacı ve Global Connect 2016 Fuarı ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Ulm TSO ile ilişkilerin 2 yıl önce başladığını hatırlatan Hakan Gel, 2015 yılında imzalanan İşbirliği Protokolü sonrasında çalışmaların yoğunlaştığını ve bu kapsamda Nisan ayında Ulm’u ziyaret ettiklerini kaydederek, “Global Connect 2016 Fuarı’na Trakya Bölgesi olarak nasıl katılırız, Baden Wüttemberg eyaleti ile birlikte uluslararası pazarda nasıl yer alırız ve teknolojilerinden nasıl faydalanırız noktasından yola çıktık ve bugüne geldik” diye konuştu.

FİRMALAR VE ODALARIN TANITIMI YAPILACAK
Gel ayrıca, Almanya ve Türkiye’nin ithalat ihracat rakamları hakkında bilgi verirken, Global Connect 2016 Fuarı’na katılımdaki amacın, bölge firmalarının tanıtımı ve bölgeler arası ticaret hacminin arttırılması için çalışma yapmak olduğunu ifade etti.

KATILIM İÇİN AİA VE BAKANLIK DESTEĞİ ALABİLİRSİNİZ

Gel’in ardından NKÜ Teknopark Müdürü Prof. Dr. Bülent Eker, Avrupa İşletmeler Ağı ve Cosme Projesinin detayları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Fuara katılacak firmaların gerçekleştirilecek ikili iş görüşme organizasyonu ile katılım maliyetinin yarısının AİA programından karşılanabileceğini belirten Eker, firmaların bu konuda Çerkezköy TSO Uluslararası İlişkiler Biriminden destek alabileceğini vurguladı. Amaçlarının, girişimciliği desteklemek ve pazarlara erişimin geliştirilmesi olduğunu dile getiren Eker, “Öncelikli hedefimiz, eşleştirme faaliyetleri için ülke ziyaretleri ve ikili görüşmeler” dedi. Eker ayrıca, proje ile ilgili alınabilecek destekler hakkında da bilgi verirken, toplantıya katılan Odaların Trakya Konsorsiyumu adı altında bir araya gelmesi halinde birçok proje için Ekonomi Bakanlığı’ndan destek alınabileceğini ifade etti.

TRAKYAKA STANT AÇACAK
Projeye destek verecek kurumlar arasında yer alan Trakya Kalkınma Ajansı’nın Genel Sekreteri Mahmut Şahin, yaptığı konuşmada, bu konuya büyük önem verdiklerine dikkat çekti. Fuarda stant açacaklarını ve odaların tümünün birlikte hareket etmesinden mutluluk duyduklarını kaydeden Şahin, fuara Trakya olarak katılım göstermeleri halinde projenin daha verimli olacağını dile getirdi.

BİRLİKTELİK FUARA TAŞINACAK
Sunumların ardından, Global Connect 2016’ya katılım ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunan katılımcılar, oluşturulan birlikteliğin devam etmesi ve fuara taşınması gerektiği yönünde görüş bildirdi. Toplantı sonunda, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Global Connect 2016’da Bölgenin tanıtımı için stant açılması, Trakya Bölgesi’ndeki 11 Odanın Fuara Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Sekreterleri ile katılmasına, 11 TSO’nun kendi bölgesinde konuyu üyeleri ile paylaşması doğrultusunda karar alındı.  

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi