MATSO'dan yurtdışı fuar uyarısı

MATSO'dan yurtdışı fuar uyarısı

MANAVGAT Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş, yurtdışı fuar destekleri konusunda uyarılarda bulundu.

MATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş, Ekonomi Bakanlığı tarafından yurtdışı fuar yetkisi verilen organizatörler tarafından gerçekleştirilen fuar organizasyonlarına firmaların bireysel katılımlarının desteklendiğini belirtti. Güneş, yurtdışı fuar organizasyon yetkisi olmayan firmaların organize ettiği fuarlara destek verilmeyeceğini söyledi. 

Ekonomi Bakanlığı'nın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) aracılığı ile tüm odalara yurtdışı fuarları ile ilgili uyarı yazısı gönderdiğini aktaran Güneş, "Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Tebliğe göre üyelerimizin yurtdışında düzenlenen fuarlara katılımlarına ilişkin olarak sadece Ekonomi Bakanlığı'nın resmi internet sayfasında yer alan bakanlıkça yetkilendirilmiş fuar organizatörleri ya da katılım sağlanması planlanan yurtdışı fuarın ana organizatörüyle doğrudan temasa geçmeleri ve fuarlara katılım çalışmalarını söz konusu merciler nezdinde yürütmeleri büyük önem arz etmektedir" diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi