FOLKART’TAN FUAR’A DAVET

FOLKART’TAN FUAR’A DAVET

85. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın ana sponsoru Folkart'ın Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İzmirliler'i ve tüm Türkiye'yi fuara ve ana sponsoru oldukları etkinliklere davet etti.

İzmir'den kazandıklarını kente geri verdiklerini belirten Sancak "İzmirlilere teşekkür etmek istedik. Herkesi fuara bekliyoruz" dedi
85. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) ana sponsoru Folkart'ın Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İzmirliler'i ve tüm Türkiye'yi, Cuma günü açılan 85. İzmir Enternasyonel Fuarı'na ve ana sponsoru oldukları etkinliklere davet etti. Sancak, Folkart'ın 10. kuruluş yılında, İzmir Fuarı'na ana sponsor olma amacının; 10 yılda gösterdikleri yakın ilgiyle, kendilerini zirveye taşıyan İzmirliler'e teşekkür etmek olduğunu belirtti.

FMX Blackliner gösterisi
Folkart'ın ana sponsoru olduğu İzmir Enternasyonal Fuarı'nın ilk etkinliği Folkart sponsorluğunda Türkiye'de ilk defa İzmir'de gösteri yapan FMX Blackliner motokros gösterisi oldu.
85. İEF Kültürpark Lozan Kapısı'nda düzenlenen açılış töreninin ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çok sayıda milletvekili ve davetli Folkart sponsorluğunda düzenlenen FMX gösterisini izledi.

Halka moral hedefi
Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, zaman zaman gösteri hakkında davetlilere bilgi verdi. Yerden metrelerce yüksekte yerçekimine meydan okuyan gösteri pilotları, şiddetli rüzgara rağmen heyecan verici hareketler sergiledi. FMX gösterisi İzmirlilerden yoğun ilgi gördü. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, öncelikle 85. İEF'ye tüm İzmirlileri ve Türkiye'yi davet etti. Sancak, İEF süresince 18 ülkeden 600'e yakın sanatçının heyecan verici etkinliklerinin gerçekleşeceğine dikkat çekerken, "Fuardaki tüm etkinliklerin güzel İzmir'e, Türkiye'ye ve halkımıza moral sağlamasını diliyoruz" dedi. Sancak, karşılıklı güzel işbirliği nedeniyle, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na ve İZFAŞ'a teşekkür etti.

Gurur duyuyoruz
Folkart Ailesi olarak İEF'nin ana sponsoru olmaktan gurur duyduklarını dile getiren Sancak, ana sponsorluk kapsamında yaptıklarını şöyle anlattı: "Açıkhava Tiyatrosu'nda dans, müzikal ve sahne şovlarını desteklerken; İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde en çarpıcı tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapıyoruz.Fuar Alanı'na adım atan herkesin fuarın büyüsüne kapılmasını hedefledik. Bu nedenle dünyaca ünlü sokak tiyatro ve gösteri gruplarını, açık alanlara taşıdık." Sancak, ana sponsorluk kapsamında İZFAŞ ile işbirliği içinde, fuarın "adrenalinini" dünyanın en iyi motokros gösteri ekibi FMX Blackliner'ın temsil ettiğini belirtti. Mesut Sancak, dünyaca ünlü FMX Blackliner'ın Türkiye'de ilk kez İzmir Fuarı'nda gösteri yapacağını söyledi.
Sancak, bu etkinlikler dışında, fuarda ilk sayılacak çok sayıda etkinliğin olduğunu ifade etti.

KÜLTÜR, SANAT VE EĞLENCE BİR ARADA
Sancak, perküsyon ve dansın tiyatrosunu yapan ünlü Tararam grubunun Pazar Günü (bugün) Türkiye'de ilk kez İzmirlilerle buluşacağına işaret etti.
İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde ise yine bugün ünlü sanatçı Sumru Yavrucuk'un Shirly isimli tiyatro oyununu sahneleyeceğini belirten Sancak, İzmir için simge sayılan Mogambo'da ise Türkiye ve dünyadan ünlü yıldız sanatçıların sahne alacağı büyüleyici "Caz Geceleri" nin İzmir'e keyifli anlar yaşatacağını kaydetti.

İZMİR'DE KAZANIP İZMİR'E GERİ VERİYORUZ
Mesut Sancak, İZFAŞ'tan gelen ana sponsorluk önerisini, Folkart'ın 10. kuruluş yılında İzmirliler'in bugüne kadar kendilerine gösterdikleri ilgiye karşı bir teşekkür etme fırsatı olarak gördüklerinin altını çizdi. Sancak, 'Folkart'ın, İzmir'den kazandıklarını; kültür-sanat-spor alanlarında İzmir'e geri vermeyi; bir lütuf olarak değil, şehre karşı bir görev olarak gördüğünü' açıkladı. Sancak, İzmir'i çok sevmenin gerçek göstergesinin, İzmir için olumlu işler yapmak olduğunu ifade etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi