Ödemiş Milli Fuarı 32'inci kez kapılarını açtı

Ödemiş Milli Fuarı 32'inci kez kapılarını açtı

İZMİR'in Ödemiş İlçesi'nde düzenlenen Ödemiş Milli Fuarı, 3-13 Eylül arasında 32'inci kez kapılarını açtı.

Ödemiş Milli Fuarı 125'inci Yıl Parkı karşısındaki fuar alanında yapılan törenle, 32'inci kez kapılarını halka açtı. Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı AK Partili Mahmut Badem, CHP Milletvekili Musa Çam, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Hasan Yüzüak, Emniyet Müdürü Ramazan Çankaya, daire müdürleri, Ak Parti İlçe Başkanı Halil Demir, CHP İlçe Başkanı Nazan Dönmez, işadamları ve vatandaşlar törene katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'ndan sonra, efeler çeşitli oyunlar sergiledi. 

Konuşma yapan Başkan Badem, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkeler, milletler ekonomik bağımsızlıklarını kazanamadıkları sürece, tam bağımsız olamazlar' sözünden hareketle bundan 32 yıl önce, o dönemin yerel yönetimleri, belediye başkanı, kaymakam, işadamları bir araya gelerek Türkiye'de ilçe bazında ilk milli fuarın açılmasına karar vermişlerdir. Ödemiş çok önemli tarım ve hayvancılık kentidir. Bunu için sanayiye, tarıma, turizme dayalı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 20 yıl önce kurulan ancak ineklerin otladığı organize sanayi bölgesinde alt yapı bu yıl inşallah sona erecektir. Bir müjde veriyorum, 46 parselden oluşan Organize Sanayi Bölgemizde tüm parseller satılmıştır. Önümüzdeki yıl içerisinde fabrikaların temelleri atılmaya başlanacaktır. Önümüzdeki yıllarda, bölünmüş yolun bitmesiyle organize sanayii bölgemizin değeri kat kat artacaktır. Başta Gölcük olmak üzere, turizm Bakanlığın katkılarıyla bütün alanlarda çalışmalarımız devam etmektedir. 200 kilometrelik üretim yolu açtık. Üreticimize hayırlı olsun" dedi.

Darbe girişimini hatırlatan Kaymakam Celil Ateşoğlu ise "15 Temmuz ikinci kurtuluş mücadelesinde başımıza çöreklenmek isteyenlere tepkiye Ödemişliler 94 yıl önceki mücadele gibi, gerekli dayanışmayı göstermiştir. Ödemiş zenginliğiyle, çalışkanlığıyla, bölgenin parlayan yıldızı haline gelmiştir, bundan gurur duyuyorum. İçinde bulunduğumuz bu fuar alanı, Ödemiş ekonomisine gerçekten çok güzel bir etkinliklere sahne olan bir alandır. Önümüzdeki günlerde üreticinin ekonomisini yakından ilgilendirecek olan, dış mekan süs bitkileri fuarı burada açılacaktır. Üreticimiz alın terinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşayacaktır" dedi.

Fuarın açılış kurdelesi Başkan Badem, Kaymakam Ateşoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Demir tarafından kesildi. Protokol üyeleri, stantları dolaşarak stant sahiplerine başarı diledi.

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Nazan Dönmez'in eşliğinde stantları eşi Sevim Çam ile birlikte gezen CHP İzmir Milletvekili Musa Çam'ı gören vatandaşlar, kendisine yoğun ilgi gösterdi. Stant sahipleri kahve ve çay ikram ederken; vatandaşlar ise CHP'li Milletvekili Çam'a sıkıntılarını anlattı. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi