İSMOB VE İMOB’la ilgili iki önemli gelişme

İSMOB VE İMOB’la ilgili iki önemli gelişme

10 - 15 Ocak 2017 tarihlerinde TÜYAP’ta gerçekleştirecek 13. İstanbul Mobilya Fuarı –İSMOB 2017’nin yurtdışı tanıtım çalışmaları kapsamında, MOSDER Yönetim Kurulu ve TÜYAP Heyeti Almanya'nın BadSalzuflen kentindeki M.O.W. Fuarı'nı ziyaret etti ve fuarla eş zamanlı olarak İSMOB 2017 Basın Lansmanını gerçekleştirdi.

MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail DOĞAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin GÜLTEPE, Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan YAYLA ve Genel Sekreter Abdullah TUĞLU ile TÜYAP Genel Müdürü İlhan ERSÖZLÜ ve ekibi, Türkiye’den gelen seçkin medya mensupları, Alman basını, sektör temsilcileri ve fuar katılımcılarıyla bir araya geldi.

MOSDER Başkan İsmail DOĞAN, 2023 yılına kadar 10 milyar dolarlık ihracat hedefimizin bulunduğunu ve yeni pazarlarla bu rakama ulaşılabilmesi için İSMOB’un çok önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Basın lansmanında, Avrasya'nın en büyük dünyanın alanında en önemli üçüncü mobilya fuarı olan İSMOB ile pazardaki Çin ve İtalyan ağırlığını kırarak, hedefimizin Türkiye'nin konumunu ikinciliğe yükseltmek olduğu belirtildi. Önceki yıllarda yüzde 10 seviyesinde olan yabancı katılımcı sayısının İSMOB 2016 ile yüzde 30 seviyesine taşındığı vurgulandı.

'İMOB' MARKASI MOSDER'DE KALDI    

Geçen yıl mobilya sektöründe bölünmeye sebep olan mobilya fuarının isim hakkı konusunda kazanan TÜYAP oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin açıkladığı 2017 yılı fuar listesinde CNR tarafından düzenlenen İMOB Fuarı yer almadı. İMOB isim hakkının kendileri tarafından tescil edildiğini dile getiren MOSDER Genel Sekreteri Abdullah Tuğlu, “Artık İMOB ismini kimse kullanamayacak. Bilirkişi bu davada yüzde 99 bizi haklı buldu. Bu fuarı 13 yıldır zaten biz düzenliyoruz. Diğer fuarın katılımcılarını da her zaman İSMOB’a bekliyoruz” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi