Beşinci PET İstanbul Fuarı başladı

Beşinci PET İstanbul Fuarı başladı

2012 yılında 20 firma ve bin 100 metrekare alanda ilki gerçekleştirilen Türkiye’nin Tek Evcil Hayvan Ürünleri İhtisas Fuarı aradan geçen üç fuarla daha da büyüdü. 2014 yılında 76 firmanın katılımı 25 bine yakın ziyaretçisi ve 7 bin 500 metrekare alana yayılan fuar 2015 yılındaKOSGEB tarafından desteklenen fuarlar kapsamına alındı.

Bu yıl ise İstanbul Fuar Merkezi’nde 5’incisi düzenlenen Pet İstanbul Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı, hayvanseverler tarafından büyük ilgi gördü. Fuarın açılışına; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Mehmet Nuri Coşkun, İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ahmet Yavuz Karaca, Ulusal Fuarcılık Genel Müdürü Selçuk Çetin ve çok sayıda hayvan sever katıldı. Açılış kurdelesinin kesiminden sonra, Fuarın organizatörü Ulusal Fuarcılık Genel Müdürü Selçuk Çetin, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte fuarı gezdi.

“Sektörün bilinirliği her yıl daha da artıyor”

Fuarın organizatörü Ulusal Fuarcılık Genel Müdürü Selçuk Çetin, Pet İstanbul Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı’nın bu yıl 5’incisini düzenlediklerini belirterek, “Her yıl daha da sektörün bilinirliği artıyor. Pet sektörü artık bir sektörleşme yoluna girdi. Emekleme döneminden geçti artık yürüyor diye düşünüyoruz. Bu organizasyon da ona katkıda bulunmaya çalışıyor. Özellikle yurt dışı katılımcısı, yeni mağazalar, evcil hayvan sahibi olanlar, evcil hayvan sahibi olmayı düşünenlere hayatlarını hayatlarını nasıl kolaylaştırdığını gösteren bir organizasyon yapmaya çalıştık. Fuarın içeriğinde show var, yarışmalar, gösteriler var. Bir evcil hayvanla, kediyle, köpekle nasıl bir dostluk kurulduğunu, onlarla neler yapılabileceğini gösteren bir çalışmamız, gösterimiz var” ifadelerini kullandı.

“Fuarımızda evcil hayvanların hayatlarını kolaylaştıran pek çok ürün var”

Hayvan sahiplerinin bu fuarda hayatlarını kolaylaştırabilecekleri birçok ürünleri bulabileceklerini belirterek sözlerine devam eden Çetin, “Hayvan sahipleri köpeğinin daha sağlıklı olmasını, köpeğinin uzun süre hasta olmadan kalabilmesini sağlayacak ürünler bulabilecekler. Tasmasından mama kabına kadar. Mama kabına kadar her şeyi bulabilecekler. Engelsiz hayvanlar dediğimiz bir standımız daha var. Engelli hayvanların da hayata tutunabilmelerini sağlayacak aksesuarlar var. Onlara bir şekilde daha kolay bir yaşam sunmaya çalışan firmalar var burada. Evcil hayvan sahipleri fuarımıza geldiklerinde bunu görebilecekler” dedi.

“Geçmiş yıllara göre yerli üretim daha fazla”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Mehmet Nuri Coşkun, şu an evcil hayvan fuarının 5’incisinde olduklarını belirterek, “Fuar temsilcileri ile birlikte tüm hayvan dostlarını bu fuara bekliyoruz. Bizler de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü olarak buraya bir stant kurduk. Şuanda bu stantımızda bulunuyoruz. Bizim hayvanlarımıza yönelik hizmetlerimizin tamamından ve hayvanlarla ilgili ihbarda bulunabilmek için, arkamda ki panoda da görüldüğü üzere halkımızın 153’ü tuşlamaları yeterli. Halkımız 153’ü tuşladığı zaman gerek hizmetlerimizden istifade etme, gerekse bilgi alma konusunda bizlere ulaşabilir. Biraz önce fuar temsilcileri ile beraber fuarımızı dolaştık. Geçmiş yıllara göre yerli üretimin biraz daha artmış olduğunu gördük. Bu durum bizim için sevindirici. Hatta ithal edilen ürünlerin pek çoğunu ihraç etmeye başlamış sektör temsilcileri. Bu açıkçası bizi memnun etti” diye konuştu.

İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ahmet Yavuz Karaca, son yıllarda ülke insanının refah seviyesinin giderek artığını belirterek, “Refah seviyesi arttıkça insanların gereksinimleri de artıyor. Bu çerçevede evcil hayvan besleme oranı arttığından dolayı, bu tür fuarlarda özellikle bizlerde kendi müdürlüğümüz olarak, bilinçlendirici afişler, broşürler hazırlayarak, insanların evcil hayvanlarını basıl beslemeleri gerektiğini, evcil hayvan beslerken onları geçici bir heves olarak değil, besleyip sokağa atması değil devamlı beslemeleri taraftarıyız. Bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz” şeklinde konuştu.
5’inci Pet İstanbul Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı, 22-25 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

24 Şubat 25 Şubat

OTF - Özel Okul Tercih Fuarı

Zorlu Performans Sanatları Merkezi - Beşiktaş İstanbul

BRF Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

01 Mart 02 Mart

Educaturk Eğitim ve Kariyer Fuarı

İstanbul Kongre Merkezi

Boyut Fuarcılık Hizmet. Org. Ltd. Şti

06 Mart 07 Mart

Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı

Pullman Airport Hotel Convention Center İstanbul

INPPS Fuarcılık Ltd. Şti

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi