AYMOD Fuarı 56’ıncı kez kapılarını açtı

AYMOD Fuarı 56’ıncı kez kapılarını açtı

Ayakkabı sektöründe dünya modasına yön veren 'AYMOD-Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı', CNR EXPO Yeşilköy’de 56’ıncı kez kapılarını açtı.

Kendi kulvarında dünyanın ikinci büyük fuarı olan AYMOD'da bin 500’e yakın marka, önümüzdeki yılın ilkbahar-yaz ayakkabı ve saraciye modellerini görücüye çıkardı. İstikrarlı bir şekilde her yıl büyüyen fuar, dünyada kendi alanında en büyük organizasyon olma hedefiyle yoluna devam ediyor.

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Süleyman Gürsoy, ayakkabı sektöründe istikrarı ve birlikteliği simgeleyen AYMOD ve sektör hakkında değerlendirmelerde bulundu. TASD’nin yeni yönetim kurulu başkanı olan Gürsoy, şöyle konuştu: “TASD olarak yeni yönetimimizle ilk kez AYMOD’u gerçekleştiriyoruz. Çoğunluğu Rusya’dan olmak üzere Fransa, Almanya, İngiltere, Rusya, Ukrayna, Irak, Suudi Arabistan, BAE, Cezayir, Libya, Azarbaycan, Türkmenistan, Bulgaristan, Romanya gibi pek çok ülkeden çok sayıda alıcı bekliyoruz. Rusya ile ilişkilerin düzelmesi sektörümüz açısından çok iyi oldu. Eskiden fuara getirecek Rus alıcı bulamıyorduk. Bu fuarda yoğun bir talep oldu. Bir kısmını geri çevirmek zorunda kaldık.”

Süleyman Gürsoy “Ayakkabı sektörü olarak dünyadaki pazarların pek çoğuna Rusya’nın ölü halini bile değiştirmeyiz” sözleri ile Rusya pazarının önemine değinerek, “ Bu yıl trend alanımızı da Rusya’nın ve Avrupa ülkelerinin beğenilerine göre yaptık. Trend alanımızda frapan Rus tarzı ile daha mat daha kasual, mat tasarımlarımız var. Bu tarz aynı zamanda önümüzdeki yılın ilkbahar-yaz ayakkabı ve saraciye tarzı olacak” dedi.

AYMOD’un sektörün gözbebeği olduğunu hatırlatan Süleyman Gürsoy, sektörün 2023 yılında hedeflediği 2-2.5 milyar dolarlık ihracata ulaşmak için AYMOD’u kollayıp, büyütmesi gerektiğine dikkat çekti.Kendi kulvarında dünyanın ikinci büyük fuarı olan AYMOD’da, klasikten moderne, babetten çizmeye, çantadan, cüzdana, bavula ve kemere kadar her kesime hitap eden ürünler yoğun ilgi görüyor. Ayakkabı sektöründe teknoloji, moda ve tasarımın yakından takip edilmesine imkan sağlayan AYMOD, bin 500’e yakın markanın katılımı ile düzenleniyor. 29 Eylül tarihine kadar devam edecek fuarda bu sezon bir ilk yaşanıyor. Fuarda 2. salonda 2 bin metrekarelik alanda ‘Saraciyeciler Sokağı/Özel Bölümü’ oluşturuldu. Sektörün önde gelen firmalarının oluşturduğu bu özel bölümde, 2017 çanta, bavul, cüzdan ve kemer modelleri ile modası sergileniyor.
 
Ayakkabı ve saraciye modasına yön veren dünyaca ünlü markaların katılımcı olarak yer aldığı AYMOD, 60 bin metrekare alanda gerçekleştiriliyor. Fuarın katılımcı markalarından bazıları şöyle: Hammer Jack, Tergan, Pierre Cardin, Versace, Twigy, Cabani, Ricardo Colli, MCP, Scooter, Conteyner, Euromar, Lapinta, Devran, İnuovo Lota, Ridge, İçten Spor-Lig, U.S.Polo, Darkwood, Topbaş United, Ferudun Kundura. Ayrıca Güney Afrika, AYMOD Fuarı’na 12 ayakkabı firması ile milli katılım gösteriyor.
 
Yerli ve yabancı 60 bin sektör profesyonelinin hedeflendiği fuar, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık organizasyonu ile Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV), Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu (TUAF), İstanbul Ayakkabı Esnafı Sanatkarlar Odası (İASEO) ve KOSGEB desteğiyle düzenleniyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi