27. Zuchex kapılarını kapattı

27. Zuchex kapılarını kapattı

Ev tekstilinden elektrikli ev eşyalarına, çatal bıçak, tencere gibi çelik gruplarından plastik ve yüzlerce çeşit porselen grubuna kadar bir eve dair tüm yeni ürünlerin ilk defa görücüye çıktığı 27. Zuchex kapılarını kapattı.

Avrupa’nın 3’üncü dünyanın 4’üncü büyük fuarı Zuchex, Ortadoğu’dan Balkanlar’a, Avrupa’dan Güney Afrika’ya, Rusya’dan Türki Cumhuriyetlere kadar tüm dünya ülkelerinin buluştuğu ve uluslararası ticaretin başladığı önemli bir ticari platform oluşturuyor. 20 yıl önce züccaciye dükkanlarının var olduğu dönemlerden, günümüz itibariyle büyük bir sektöre dönüşen ve Zuchex Fuarı ile dünya çapında geniş pazarlara ulaşan züccaciye sektörünün bugünkü ticaret hacmi ithalat ve ihracatla birlikte 4 milyar dolara ulaştı. Bu ticaretin yaklaşık 2,5 milyar dolarlık kısmı fuarda gerçekleşiyor. Sektör temsilcilerinin ve yatırımcıların merakla beklediği Zuchex Fuarı’na bu yıl 700’e yakın firma katıldı. 

Yüzlerce markanın son teknoloji ve son trend ürünleri ilk defa Zuchex’te…

Fuarda yerini alan binlerce farklı yeni ürün arasından Pierre Cardin sofra koleksiyonundaki magic efektli yemek takımı dikkat çekti. Gelişmiş teknolojiyle üretilen ve ışığı aldığı yöne göre renk değiştiren tencere setleri, yemek pişirmeyi daha keyifli hale getiriyor. Her ihtiyaca cevap veren onlarca son teknoloji elektrikli ev aletleriyle fuara katılan Fakir’in ise yeni kahve makinesi farklı özellikleriyle tüm dikkatleri üzerine topluyor. Cezvede pişirme yöntemi esasına dayanan ve aynı lezzetin yakalanması amacıyla tasarlanan Fakir Kaave, taşmayı önleyen patentli Luminasense teknolojisi ile geliştirilmiş ve ergonomik cezve ağzı sayesinde her fincana eşit köpük dağıtabiliyor. Karaca Home ilk defa Zuchex’te görücüye çıkaracağı nevresim takımları ve battaniyeleriyle yatak odalarını renklendiriyor. Sezonun öne çıkan mercan, mürdüm ve turkuaz renklerinin yanı sıra vazgeçilmez ekrular ve pudralar da bu yeni koleksiyonla yeniden yorumlanıyor.

19. yy’dan bugüne var olan, Yıldız Sarayı’nda sergilenen 2. Abdülhamit tarafından kullanılan çatal bıçak kaşık setlerinin üreticisi WMF de Zuchex’te yerini aldı. Firmanın 80 yıldır geliştirdiği kendine özel teknolojisiyle çatal bıçak setleri deforme olmadığı gibi paslanmıyor da… Porland’ın Marie Antoinette koleksiyonu fuarın dikkat çeken ürün gruplarından bir diğeri… 18.yy’da Fransa’dan doğarak yayılan sanat akımı Rokoko’nun öncüsü sayılan Kraliçe Marie Antoinette’in ilham kaynağı olduğu, süs ve güzelliğin ön plana çıktığı zenginliği ve görkemi yansıtan koleksiyon, desenlerinde sakladığı kıvrım, çizgi ve şekilleri ile başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız gizemli bir sunumu amaçlıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi