ANKIROS/ANNOFER 2016 Fuarları başladı

ANKIROS/ANNOFER 2016 Fuarları başladı

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen Global metalurji sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan ANKIROS 2016 – “13. Uluslararası Demir-Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı”, ANNOFER 2016 – “12. Uluslararası Demirdışı Metaller, Teknoloji, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı” ve TURKCAST 2016 – “7. Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı”, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde başladı. Ankiros/Annofer/Turkcast üçlüsü, ziyaretçiler açısından, dünyanın dört bir yanından gelen tedarikçiler ve sektörün önde gelen isimleri ile ticaret alışverişinde bulunma şansını yakalamaları, uluslararası demir-çelik sektörünün sunduğu olanakları keşfetmeleri için kaçırılmaması gereken bir fuar organizasyonu niteliği taşıyor.

GLOBAL METALURJİ SEKTÖRÜNDE PRESTİJİN ODAK NOKTASI ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST 2016 FUAR ÜÇLÜSÜ

Bu yıl da Avrasya bölgesinde metalurji sektörününen büyük organizasyonu olan ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST Fuarları en gelişmiş teknolojilerin ürünlerini tanımaya fırsat vermekle birlikte, her ihtiyaca uygun üretici alternatifler ilefarklı beklentilere geniş çaplı bir çözüm yelpazesi sunuyor.

Her tekrarında gelişimini sürdüren ANKIROS / ANNOFER / TURKCAST Fuarları yerel ve uluslararası destekçileri vasıtasıyla büyümeye devam ediyor. 2016 yılında, satışları Ağustos ayı itibariyle tamamlanan 22.345 m² net stand alanında 389 yerel ve 44 ülkeden 595 uluslararası olmak üzere toplam 984 katılımcı firmaya ev sahipliği yapan fuarın, 77’yi aşkın ülkeden 16.000’in üzerinde ziyaretçiye ulaşması bekleniyor.

ANKIROS/ANNOFER 2016 Fuarları, demir-çelik, seramik, cam, haddehane malzemeleri, indüksiyon ve ergitme ocakları, refrakter malzemeleri, döküm, kumlama ve kalıplama makinaları ve mikserler, ark ocakları, demir-çelik tesisleri için makine ve ekipmanlar, ısıl işlem fırınları, kontrol ve test cihazları, hammadde ve sarf malzemeleri,enjeksiyon presleri, endüstriyel fırınlar gibi metalurji sektörü ile ilgili tüm ürünlere tek bir çatı altında ulaşmaya olanak sağlıyor.

TURKCAST 2016 ise Otomotiv ve Yan Sanayi, Beyaz Eşya, Çimento, İnşaat, Savunma ve Havacılık, Gemi Yapımı, Demiryolu ve Taşımacılık, Petrokimya, Enerji, Her Türlü Ağır Sanayi, Tarım Makinaları, İş ve İnşaat Makinaları başta olmak üzere daha pek çok sektörden fuarı ziyaret edecek yerli ve yabancı döküm alıcılarıyla, Türkiye’nin sektöründe lider döküm üreticilerini bir araya getirmektedir. Fuarı ziyaret edecek olan döküm alıcıları ihtiyaçları konusunda, fuar katılımcısı dökümhaneler ile her türlü teknik ve ticari konuda bilgi paylaşımı yapma imkanına sahip olacak.

TÇÜD - Türkiye Çelik Üreticileri Derneği tarafından desteklenen ANKIROS Fuarında, dünyanın her köşesinde ürünleri kullanılan, büyüyen kapasiteleri ve gelişen rekabet gücüyle global çelik piyasasının en önemli tedarikçilerinden biri olan Türk demir-çelik üreticileri, haddehaneler ve çelik servis merkezleri ve sektörün global tedarikçileri  kendileri için oluşturulan çelik özel bölümünde sergileme yapacaklar. ANKIROS 2016, katılımcılarına ve ziyaretçilerine, sektöre yön veren çelik üreticileri ile sektörün global tedarikçilerini buluşturan özel hollerde, profesyonel bağlantılarını güçlendirme ve verimli iş ortaklıkları kurma fırsatı sağlıyor.

İhracat açısından önemi değerlendirildiğinde, metalurji sektörünün ihracatı her yıl artarak ülkemizin ihracat sektörleri arasında ön plana çıkmaya başladı. Türkiye ham demir-çelik üretiminde 2015 yılı verilerine göre dünyada 9. olmayı başardı. Türk Döküm Sanayisi ise dünyada 10., Avrupa’da 2. sıraya yükseldi. Türk Metalurji Sektörü’nün bu hızlı gelişimi fuarların da büyümesini sağladı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi