TÜRKİYE İSG FORUM KAMU VE ÖZEL SEKTÖR İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ DÜNYASI 2016 ANKARA BULUŞMASI 1-2 HAZİRAN TARİHLERİNDE CONGRESİUM'DA

TÜRKİYE İSG FORUM KAMU VE ÖZEL SEKTÖR İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ DÜNYASI 2016 ANKARA BULUŞMASI 1-2 HAZİRAN TARİHLERİNDE CONGRESİUM'DA

Türkiye İSG Forum Kamu ve Özel Sektör İş Sağlığı ve Güvenliği Dünyası 2016 Ankara Buluşması 1-2 Haziran tarihlerinde Congresium'da

6331 sayılı Kanun bağlamında tüm kamu kurum ve kuruluşlarının İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini yükümlülüğünün Temmuz 2016’da yürürlüğe girmesinden evvel kolları sıvayan İSGUD, ülkemizde ilk defa bu deneyimi yaşayacak olan kurum ve kuruluşları özel sektördeki tecrübeyle buluşturuyor.
Özel sektör ile kamu kurumlarını buluşturmak, diğer yandan da Türkiye'deki İş güvenliği uzmanlarına ve işyeri hekimlerine eğitimler vermek amacıyla düzenlenen bu dev organizasyon İSGUD’un ev sahipliğiyle 1-2 Haziran 2016’da Congresium Ankara “Türkiye İSG Forum” olarak düzenlenecektir. Formun bu seneki başlığı: Kamu-Özel Sektör İş Sağlığı ve Güvenliği Dünyası Ankara Buluşması 2016

ORGANİZASYONUN İÇERİĞİNDE NELER VAR?
Organizasyonun, ÇSGB İş Sağlığı ve güvenliği Genel Müdürü Sayın Kasım Özer'in başkanı olduğu bir Danışma Kurulu mevcut olup kurulun 14 ayrı bildiri başlığı vardır. Bu konu başlıklarının sunumunda konuşmacı olarak katılacak eğitimciler,akademisyenler bulunmaktadır. İlgili konunun Türkiye'deki iyi uygulama örnekleri de konuşmacı olarak davet edilmiştir.
BU ORGANİZASYONA KİMLER DAVETLİDİR?
Türkiye İSG Forum, bilimsel çalışmalarıyla uluslararası arenada söz sahibi olmuş akademisyenlere, saha deneyimlerine sahip sektörün öncülerine, çalışma hayatının lokomotifi kamu kurumu temsilcilerine ve İSG sektörünün tedarikçilerine ev sahipliği yapacaktır. Katılımcı firmalardan birkaçı şunlardır: OSGB Firmaları, İSG Ekipman - Malzeme Firmaları ( KKD), Eğitim Kurumları, Ortam Ölçüm Firmaları, İskele Firmaları, Yazılım Firmaları, Ayakkabı Firmaları, Yangın Firmaları, Sigorta Firmaları, Asansör Firmaları.
Özel sektörde önde gelen firmaların stant alarak veya sponsor olarak katılabildiği bu organizasyonun ISGUD tarafından gönderilen yazıyla 200 tane kamu kurumu ile bu kurumların Eğitim, Satın Alma ve İş Güvenliği birimlerindeki temsilcileri davet edilmişlerdir. Aynı zamanda konuyla ilgilenen tüm dernekler ve sivil toplum örgütleri de bu organizasyona davetlidir.

İSGUD KİMDİR?
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Derneği (İSGUD), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünde görevli mesleki kariyer uzmanı olan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman ve Uzman Yardımcılarının bir araya gelerek 2014 yılında oluşturdukları bir sivil toplum kuruluşudur. Dernek; ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği kültürünün gelişmesine katkı sağlamak, iş sağlığı ve güvenliği alanında bilimsel araştırma ve incelemeler yapmak, yayın çıkarmak, yetkili makamlara önerilerde bulunmak, üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak amacıyla kurulmuştur. Aynı zamanda üyeleri arasında birlik ve beraberliği, sosyal ve ekonomik yardımlaşma ve dayanışmayı desteklemektedir.

TÜRKİYE İSG FORUM NEDİR?
Ülke ve sektör, Türkiye İSG Forum ile İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda ilgili tarafların ortak çabası sonucu, içeriği bilimsel verilere dayanan bir forumdur. Türkiye İSG Forum, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün İSG politikaları ve uygulamaları konusundaki değerli katkıları ile sektörün paydaşlarını ilgi alanları doğrultusunda tam bir bilimsel doygunluğa kavuşturmayı hedeflemektedir.
Türkiye İSG Forum, bu sene 1-2 Haziran’da Ankara’da özellikle gündeme gelmeyen konuları gün yüzüne çıkartarak iş sağlığı ve güvenliği kültürünü birlikte oluşturarak İSG profesyonellerine yol haritası olacaktır.

BU ORGANİZASYONA KİMLER DESTEK VERMEKTEDİR?
T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
Sağlık Bakanlığı
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
Maliye Bakanlığı
İLO
MYK
CASGEM
BOTAŞ
ATO
TEİAŞ
Aselsan
MKE
TOBB
DSİ
EÜAŞ
İŞKUR
Ankara Büyükşehir Belediyesi
Üniversiteler …

Detaylı bilgi için:www.turkiyeisgforum.org

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi