29. Yapı Fuarı ATO'da Açıldı

29. Yapı Fuarı ATO'da Açıldı

Ankara ve Bölgesinin en büyük yapı fuarı Yapı Fuarı - Turkeybuild Ankara bugün açıldı. Congresium, ATO Kongre ve Sergi Sarayı'nda bu sene 29'uncusu düzenlenen fuarda Türk yapı sektörünün en son ürün, hizmet ve teknolojileri sergileniyor. Fuar, 23 Ekim Pazar günü akşamına kadar devam edecek.

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen Türk yapı sektörünün İç Anadolu Bölgesindeki en büyük fuan olan Yapı Fuarı - Turkeybuild Ankara açıldı. Yapı sektöründeki en son ürün: hizmet ve teknolojilerin sergilendiği fuar, 28;9 milyar TL lik inşaat harcamasıyla Türkiye genelindeki inşaat hare amal an ndan %16:5 oranında pay alan Ankara ve Bölgesinin, yapı sektöründeki en verimli ticari platformu özelliğini taşıyor. Türkiye'nin lokomotif sektöilerinden biri olan yapı sektörünün temsilcilerini aynı platformda bir araya getirdiklerini vurgulayan İTE Turkey ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer:

TEM Fuarcılık olarak,. 39. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'un ardından Ankara'da düzenlediğimiz 29. Yapı Fuarı - Turkeybuild Ankara, bölgenin inşaat malzemeleri pazarına yönelik, bu yıl da önemli bir rol üstleniyor. Yapı Fuan - Turkeybuild Ankara'da da temel motivasyonumuz, bir sergi alanı sağlayıcılığının çok ötesinde, hitap ettiğimiz kesimlere profesyonel bir iş ve iş çeliştirme platformu sağlayarak katma değer yaratmaktır. Bu katkıya zemin hazırlamak, ortak olmak ve sektörün gelişimini yakından takip etmek de bize gurur veriyor dedi.

Yapı malzemeleri sektöründe bölgenin durumu hakkında bilgi veren Burcu Baş er. 1Ankara başta olmak üzere. İç Anadolu Bölgesi nde 2015 yılında yapılan inşaat harcamaları 28.9 milyar TL. Türkiye inşaat harcamalarından aldığı pay ise yüzde 16.5dur. Bölgede 2015 yılında yapılan inşaat harcamaları itibariyle oluşan inşaat/yapı malzemesi pazar büyüklüğü 20.2 milyar TL olarak gerçekleşti. Türkiye'de en çok konut kredisi kullandırılan ikinci il olan Ankara, bölgedeki konut satışının önemli bir bölümünü oluşturuyor. 2016 yılının ilk yedi ayında Ankara da 75.337 ve bölgede ise 123.717 konut satılmış olup Türkiye geneli konut satışı içinde alınan pay yüzde 17.4 olmuştur. Öte yandan 2015 yılı Yatırım Programı verilerinden yapılan hesaplamada Ankara ve Bölgesindeki toplam kamu inşaat harcamaları ise 6.8 milyar TL. Bu veriler Ankara ve İç Anadolu Bölgesi ndeki pazar büyüklüğünü ve gelecekteki potansiyelim açıkça gözler önüne seriyor"

Yapı Fuarı - Turkeybuild Ankara, sektörün bölgedeki tüm oyuncularını bir araya getiriyor.

Yapı Fuan - Turkeybuild Ankara, geçen yıl 12.000 m2 alanda, 200:ü aşkın katılımcı firmanın binlerce ürün çeşidini 24.652 ziyaretçiyle buluşturan fuar, özellikle kamu yatırımlarında yer alan karar vericilere sektörün dev markalanndaki gelişme ve yenilikleri görme imkânı da sağlayacak. 1988 yılından bu yana düzenlenen ve bölgenin en büyük ticaret platform lan ndan biri olan Yapı Fuan -Turkeybuild Ankara, başkent başta olmak üzere tüm bölgedeki firmaları, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile yatırımcıları, sektör profesyonelleriyle iletişime geçirerek, yeni iş veyatınm olanakları yaratacak büyük fırsatlar sunuyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi