Halı, DOMOTEX Asia / CHINAFLOOR Fuarları Mart'ta

Halı, DOMOTEX Asia / CHINAFLOOR  Fuarları Mart'ta

DOMOTEX Asia / CHINAFLOOR'un en büyük bölümü olan halı sektörü, 21 - 23 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 19. etkinlikte de yerini korumaya devam ediyor.

Bu sektör için tahsis edilmiş 60.000 brüt metrekarenin üzerindeki salon, el yapımı halılardan duvardan duvara halılara, karo halılardan dokuma ve makine tuft halılara, paspaslardan halı ham maddeleri ve en yeni halı teknolojisine kadar her şeye ev sahipliği yapacak. 15 Eylül 2016 itibarıyla halıya özel alanın %71'inden fazlası, katılım için başvuran 400'ü aşkın Çinli ve uluslararası halı ve halı teknolojisi üreticileri tarafından rezerve edildi.

Halı sektörü, bu yıl Çin dışındaki markaların giderek artan katılım talebiyle fuarın genel trendini takip ediyor. Bu yıl ilk kez, Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Departmanı adına Birmingham Ticaret Odası'nın Yurtdışı Fuar Birimi tarafından, İngiltere'deki halı üreticilerini ağırlayan ulusal bir pavilyon planlanıyor. İngiltere, geleneksel olarak uluslararası makine halısı üreticilerine ayrılan salonda ağırlanan Belçika, Almanya, Hollanda ve Amerika ile birlikte ulusal pavilyonu ile fuarda yer alacak.

Avrupa'nın önde gelen tekstil zemin kaplama üreticilerinden biri olan ve küresel olarak ürünlerinin %95'ini ihraç eden Belçika Balta Grubu Pazarlama Müdürü Sayın Geert Vanden Bossche, Çin ve Asya pazarlarının önemi ve özellikle ticari pazardaki potansiyeli hakkında fuar organizatörüyle görüştü. Vanden Bossche şu sözleri kaydetti: "Yeni pazarlar geliştirmek stratejimizin bir parçası. Geçtiğimiz dönemde Asya-Pasifik Bölgesini geliştirmek üzere ticari karo halılarımız için Singapur'da yeni bir satış ofisi açtık. Bizler için, Myanmar, Laos, Kamboçya ve Filipinler gibi ülkeler de giderek daha önemli hale geliyor." Ayrıca Balta Grubunun DOMOTEX Asia / CHINAFLOOR'a katılımının neden Asya-Pasifik pazarını geliştirme stratejisinin önemli bir parçası olduğunu açıkladı. "Bizim için her yıl DOMOTEX Asia/CHINAFLOOR'a katılmak önemli. Böylece, kısa bir sürede mevcut ve yeni potansiyel müşterilerimizle bir araya gelebiliyoruz.  Fuar yalnızca Çin'den değil, tüm Uzak Doğu bölgesinden ziyaretçileri ağırlıyor."

Ziyaretçiler, el dokuma halı üreticilerine ayrılan salonda ise, el dokuma halı dünyasından en yeni eserler ve tasarımları temin etme fırsatına sahip olacaklar. Bu salon, ayrıca halı sektöründen en yeni ürünler ve yeniliklerin sunumuyla birlikte Carpet InnovAction alanına ev sahipliği yapacak.

Halı Teknolojisi (Carpet Technology) salonunda Aquafil, Bonar, Freudenberg, Groz-Beckert, Kolon, Owens Korning, Truetzshler, Universal Fibres, Van de Wiele ve Türkiye'den de Örnek Makine ve Mitaş Makina gibi firmalar en yeni halı hammadde türleri, halı makineleri, halı temizliği ve bakımı ürünlerini ziyaretçilerine sunacaklar.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi