​10. Adana Mobilya-Dekorasyon Fuarı açıldı

​10. Adana Mobilya-Dekorasyon Fuarı açıldı

TÜYAP Fuarcılık tarafından 10'uncusu düzenlenen Adana Mobilya-Dekorasyon Fuarı açıldı.

TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen açılışta, gelecek yıl yeni projelerle hem fuar sayısını ve çeşitliliğini hem de niteliğini arttırmayı istediklerini söyledi. Açılışını gerçekleştirdikleri fuarla, Adana ve Çukurova yöresinin Türkiye'nin en önemli mobilya üretim havzası olma yolunda emin adımlarla yoluna devam ettiğinin mesajını vermeye çalıştıklarını belirten Alagöz, "Türkiye'nin en eski mobilya üretim bölgelerinden bir tanesi olan bölgemizde 90 firma 100 markayla en yeni ürünlerini burada sergileyecek. Hedefimiz bölge mobilyasının bilinirliğini ve marka değerini yükselterek pazar payını arttırmaktır. Fuarımızla mobilya sektöründeki rakiplerimize karşı hem yurt içinde hem de yurt dışında önemli avantajlar sağlamak içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.

Alagöz, fuar için özel olarak yaptıkları çalışmalar kapsamında 12 farklı ülkeden 200 yabancı iş adamını yeni iş bağlantıları kurmak üzere Adana'ya getirdiklerini dile getirdi. Bu ülkelerin Hindistan, Lübnan, Dubai, İsrail, Irak, İran, Filistin, Tunus, Oman, Ürdün, Özbekistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olduğunu ifade eden Alagöz, 200 kişilik yabancı iş adamı heyetini katılımcı firmalarla görüştürerek bölge ihracatına önemli katkılar sağlamayı düşündüklerini sözlerine ekledi.

Vali Mahmut Demirtaş ise açılışını yaptıkları fuarın bölgenin en büyük mobilya fuarı olduğunu vurgulayarak, mobilyacılığın tarihin her devrinde insanların ihtiyaç ve zevkine göre şekil alan bir sektör olarak bugünlere kadar ulaştığını belirtti.
Hükümetin ekonomi politikasında yürüttüğü çalışmaların her alanda olduğu gibi mobilya sektöründe de olumlu yansımalarını gördüklerini vurgulayan Demirtaş, şöyle devam etti: "Komşu ülkelerdeki krizlere ve iç karışıklıklara rağmen bizim ihracattaki başarımız sürüyor. 2003 yılından bu yana ihracatını 10 kat arttıran ülkemizde sektörün yükselişi devam ediyor. Bu bizler için gurur veren bir tablodur. Yaşanan bu gelişmelerle mobilya sektörü sağladığı katma değerle payını almalıdır. Mobilya sektörünün ülkemizde ve dünyada rekabette kabiliyetini kamu, sanayi ve üniversite işbirliğiyle güçlendirmeliyiz. Avrupa ve Ortadoğu'nun merkezinde yer alan marka şehir Adana mobilya tasarımında bu yönünü ön plana çıkarmalıdır."

Konuşmaların ardından törene katılan protokol üyeleri kurdele keserek fuarı ziyarete açtı. Vali Demirtaş stantları gezdiği sırada ahşap oymacılığı yapan bir ustaya yardım etti. Beş gün boyunca 10.00-21.00 saatlerinde gezilebilecek fuarda, klasik mobilya ile ev mobilyaları, yemek odaları, yatak odaları, oturma grupları, modüler mobilyalar, mutfak mobilyaları, bebek, çocuk, genç odaları, çekyatlar, kanepeler ve sehpa takımları sergilenecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi