​Vali Altıparmak'ı hayal kırıklığına uğratan fuar

​Vali Altıparmak'ı hayal kırıklığına uğratan fuar

DENİZLİ'de İş Kurumu (İŞKUR) tarafından bu yıl "İş'te buluşma noktası" temasıyla, İşverenlerle iş arayanları bir araya getirmek amacıyla düzenlenen İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı'na katılan Vali Ahmet Altıparmak, fuara hem öğrenci hem de firmalardan katılımın az olmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılış törenine, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Özsoy, PAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Bülent Erdur, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, İŞKUR Denizli İl Müdürü Feridun Giresun, daire müdürleri, işadamları, davetliler ve öğrenciler katıldı. Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, törendeki konuşmasında gençlere çağrıda bulunup, "Eğer sizin bir beceriniz, bir yetkinliğiniz, yabancı diliniz var ise başımızın üzerinde yeriniz var. Bu ülke böyle insanlara ihtiyaç duyuyor. Bu sebeple siz gençler mutlak suretle kendinizi yetiştirmelisiniz. Şimdi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve İŞKUR ile bir çalışma başlattık. Bu çalışmada hiç işi olmayan, hiç yetkinliği olmayan, hiçbir becerisi olmayan insanları odalarımıza bekliyoruz. İŞKUR'a bekliyoruz. Odalarımız aracılığı ile o insanlarımıza yeni iş edinimi, ihtiyaç duyulan bir meslek edinimi şansı vereceğiz" dedi.

"EN AZ 150-200 FİRMA FUARA KATILMALIYDI"

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak da fuara üniversite öğrencilerinin katılımının az olmasından yakındı. Türkiye'de işverenlerin vasıflı personel aradığına dikkat çeken Vali Altıparmak, "Türkiye'de inanılmaz bir şekilde vasıflı eleman arayan işverenler var. Bu sadece Denizli'ye mahsus değil. Erzurum'dayken bana gelen iş adamları 'vasıflı eleman bulamıyoruz' diyorlardı. Denizli İstihdam Fuarı'nın kapsamlı ve çok büyük olacağını zannetmiştim. Bu kadar sanayicinin bu kadar işverenin olduğu bu kadar istihdamın olduğu Denizli'de, hayallerin de daha büyük olacağını düşünüyordum. 50 firmanın fuara katıldığını öğrenince üzüldüm doğrusu. En az 150 - 200 firma fuara katılmalıydı. Hem üniversiteli gençlere hem liseli gençlere ciddi manada hayatlarına yön verecek mesleği seçmede önder olmalıydı. Aynı zamanda iş verenler yetenekli gençler ile sohbet edebilme, onları kendilerine yönlendirme imkanı bulmalıydı. Öğrenciler de istediği alanda değişik işverenlerle sohbet etme imkanı bulabilmeliydiler. Ama bunlar zaman içerisinde gelişecek şeyler" dedi.

Vali Altıparmak, konuşmasının devamında salondaki gençlere tavsiyelerde bulundu ve dünyada önemli başarılara imza atmış işadamlarının hayat hikayelerinden kesitler anlattı. Törenin sonunda istihdam sağlayan özel sektör temsilcilerine Vali Altıparmak ve diğer protokol üyeleri tarafından plaket verildi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, protokol üyeleri ve davetliler sanayi kuruluşları ve kamu kurumlarının stantları gezdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi