​HomeTex Fuarının Hedefi10 milyar dolar ihracat

​HomeTex Fuarının Hedefi10 milyar dolar ihracat

Ev tekstili ve dekorasyon denildiğinde akıllara gelen tek fuar olan Home&Tex, 26 - 29 Ekim 2016 tarihleri arasında CNR Expo istanbul'da düzenleniyor.

Ev tekstili ve dekorasyon denildiğinde akıllara gelen tek fuar olan Home&Tex; 26 -29 Ekim 2016 tarihleri arasında CNR Expo istanbul'da düzenleniyor. Ev tekstili sektörünün gücünü, prestijini ve tecrübesini yansıtan Home&Tex.. dünyanın en büyük fuarlarından olan Evteks'in organizatörü istanbul Fuarcılık A.Ş tarafından, TETSİAD - Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve iş Adamları Derneği iş birliğiyle bu yıl 4. kez adından söz ettirecek.

Home&Tex'in yurt içinde olduğu gibi, yurt dışında da kısa bir sürede bilinirliliği arttı. Ev tekstili ve dekorasyon sektörünün yerli ve yabancı alıcılarla buluşacağı Home&Tex, dev bir alanda gerçekleşiyor. Yaklaşık 600 firmaya ev sahipliği yapan Home&Tex, Almanya, Fransa, Rusya, italya, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu ülkelerinin de içinde bulunduğu 92 ülkeden alıcı grubunu da ağırlayacak.

Hedef 10 milyar dolar ihracat!

Üretim, istihdam ve ihracatı ile ülke ekonomisinin lokomotif sektörü durumunda olan ev tekstilinde, 2023 yılında 10 milyar dolar ihracat hedefleniyor. Türk ev tekstilinin ihracatını artırmak amacıyla düzenlenen Home&Tex Fuarı sektörün Türkiye'deki potansiyelinin dış pazarlara tanıtılması amacıyla düzenlenecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi