​Karaman 1. Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı Törenle Açıldı

​Karaman 1. Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı Törenle Açıldı

Karaman 1. Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı Törenle Açıldı. Vali Süleyman Tapsız Karaman 1. Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarının açılışına katıldı.

27 Ekim 2016 Perşembe günü saat 14.00'de Larende pazar yerinde yapılan fuar açılışına; Vali Süleyman Tapsız, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Karaman Milletvekili Recep Konuk, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Durali Koçak, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen, Vali Yardımcısı Dr. Sezer Işıktaş, Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluş ve dernek temsilcileri, çevre illerden gelen ziraat odası başkanları,  çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.
 
Açılış konuşmasını yapan Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu konuşmasında; "Bugün Karaman ve Karaman çiftçisi için tarihi bir gün. Göreve geldiğimiz günden bu yana hayalini kurduğumuz tarım fuarının kurdelesini keseceğiz. İki yıldır çiftçi bayramı şeklinde alt yapısını yaptığımız tarım fuarımızın açılışını yapacak olmaktan duyduğum tarifsiz mutluluğu ve onuru kelimelere dökmek çok zor. Bu başarıda hepimizin katkısı var.Bu nedenle 1. Karaman Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı hepimize hayırlı olsun." dedi.
 
Ziraat Odası Başkanından sonra konuşmacı olarak kürsüye gelen Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Karaman Milletvekili Recep Konuk konuşmasında; "15 Temmuz amacına ulaşabilseydi, belki bugün bu fuarı düzenleyemeyecektik. Halkımızın 15 Temmuz’da göstermiş olduğu dik duruşa hükümetimiz, milletimiz ve özellikle dünyada demokrasi dersini alanlara, alması gerekenlere bütün insanlık adına teşekkür ediyorum.” dedi             

Karaman’da devam eden yatırımlar hakkında da bilgiler veren Konuk, Karaman’ın tarımdaki en büyük problemin su olduğunu belirterek, “Yeni su kaynaklarına ihtiyacımız var. Eğer Karaman’ı havza dışı sularla kavuşturmadığımız sürece bugünkü yapacağımız her türlü çalışmaların anlık ve pansuman çalışmalar olduğunu söylemek istiyorum. Bunun da yolu havza dışı suların Anadolu coğrafyasıyla buluşturulmasını bir şekilde sağlamak zorundayız." diye konuştu.
 
Vali Süleyman Tapsız, fuarın açılmasında katkısı ve emeği geçen herkese teşekkür ettiği konuşmasında; ‘Yaradılanı Hoşgör Yaradan'dan Ötürü’ diyen Yunus Emre'nin, ‘Gel Ne Olursan Ol Yine Gel’ diyen Mevlana'nın, Zembilli Ali Efendi'nin, Molla Fenari'nin, Karamanoğlu Mehmet Bey'in torunları, sevgili Karamanlı hemşerilerim, öncelikle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Birincisi düzenlenen Karaman Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nın çiftçilerimize, sanayicilerimize, ülkemize ve ülkemiz ekonomisine hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.Bu fuarı düzenleyen başta Ziraat Odası Başkanımız Recep Muğlu'ya, Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra ki fuar belediyemizin yaptırdığı Fuar ve Kongre Merkezinde yapılacaktır." dedi.

Törenin sonunda Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, sırasıyla protokol üyelerine birer teşekkür plaketi takdim etti. Plaket töreninden sonra protokol üyeleri,Karaman 1. Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarının açılış kurdelesini keserek fuar alanında bulunan stantları ziyaret ettiler. Karaman 1. Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı 3 gün açık kalacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi