Yatırımları hızlandıran Esray ihracata büyümeye odaklandı

Yatırımları hızlandıran Esray ihracata büyümeye odaklandı

Esray Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yanar, "Zor bir pazar olan Almanya'ya ihracat yapmamız, kendimize olan güveni artırıyor. Firma olarak ihracat bağlantılarını artıracağız. İhracatta büyüme hedefliyoruz" dedi.

Vagon araç üstü ekipman, hat konteyner ve bunların yedek parçalarını üreten Esray, yurtdışı satışlara ağırlık verecek. Demiryolu araçlarında sahip oldukları deneyim ile 2015 yılı son aylarında ihracat bağlantılarına girdiklerini belirten Esray Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yanar, "Zor bir pazar olan Almanya'ya ihracat yapmamız, kendimize olan güveni artırıyor. Firma olarak ihracat bağlantılarını artıracağız. İhracatta büyüme hedefliyoruz" dedi.
Demiryolu ve taşımacılık sektörlerine özel üretim yapmak için 2007 yılında kurulduklarını anlatan Ramazan Yanar, Eskişehir OSB'de mevcut 6 bin 500 metrekare kapalı alana ilave olarak 7 bin 500 metrekare daha kapalı alan inşaatının bittiğini söyledi. Toplam 22 bin metrekarelik alanda faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Ramazan Yanar; "Demiryolu sektörüne yaptığımız üretimlerin yanı sıra, araç üstü ekipman üretimindeki deneyim ve becerilerimizi Tırsan markasıyla birleştirerek, Tırsan şasi üzerine kasa da üretiyoruz. 2012 yılında başlayan vagon alımı, yeni fabrikamızın inşaatı ve makine ekipman alımıyla yaklaşık 3 milyon euroluk yatırımımız 2016 yılı içinde tamamlanacak" diye konuştu.
Büyüme yolunda gerekli yatırımlarına devam ettiklerini açıklayan Yanar, Tülomsaş önderliğinde TCDD kullanımı için 10 bar basınçla çalışan 40 adet yeni nesil "Balast Vagonu" üretimini 2015 yılında tamamlayarak teslimatını gerçekleştirdiklerini söyledi. Balast Vagon üretimlerinin yanı sıra diğer üretim faaliyetlerine de değinen Yanar, "Bugüne kadar DE 24000 tipi lokomotiflerin makinist kabinlerinin modernizasyonu, GE Power Haul lokomotiflerinin high risk parçalarının üretimi, Hyundai Rotem lokomotiflerinin elektrik dolaplarının üretimini gerçekleştirdik" dedi.
Demir çelik ana sanayi için ürettikleri vagonların yüksek sıcaklıktan etkilenmediğini ve 600 ila 800 derece sıcaklıkta çalışabildiğini belirten Ramazan Yanar, "Daha önce KARDEMİR için ürettiğimiz vagonları referans alan İSDEMİR de bize sipariş verdi. KARDEMİR için ürettiğimiz vagon, kütük demir taşırken, İSDEMİR için ürettiğimiz vagon, rulo saç, slap ve kütük olmak üzere üç ürün taşıyor. Farklı ürünleri taşırken vagon üzerinde herhangi bir değişikliğe gidilmiyor. Yaptığımız tasarım sayesinde vagon her üç ürünü de taşıyabilir. Bu inovatif özellik, farklı ürün taşımaları esnasında zaman kayıplarını ortadan kaldırıyor" dedi. Kaliteli üretimlerini sahip oldukları belgelerle ortaya koyduklarını açıklayan Ramazan Yanar, Avrupa'da, demiryollarına kaynaklı imalat yapan firmaların, üretim kalitelerini belgeleyen en üst standart olan EN 15085 (EN 3834 ile birlikte) belgesini alan ilk firmalardan biri olduklarını vurguladı. Yanar, tüm üretim süreçlerini EN 9001, EN 14001 ve OHSAS 18001 standartlarına uygun olarak, çevreye ve insan sağlığına saygılı gerçekleştirdiklerinin de altını çizdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi