Kahramanmaraş Kitap Fuarı açıldı

Kahramanmaraş Kitap Fuarı açıldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen uluslararası fuar ilgi gördü. Fuar 15 Temmuz şehitleri ve Ömer Halisdemir’in anısına gerçekleşti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin 15 Temmuz şehitleri ve Ömer Halisdemir anısına düzenlediği Uluslararası 3. Kitap ve Kültür Fuarı törenle açıldı. Vatandaşların ilgi gösterdiği fuarın açılışına katılan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Celalettin Güvenç, "Yeniden biz bu dünyaya medeniyetimizin adaletini, şefkatini ve merhametini göstereceğiz" dedi. Kahramanmaraş'ın şiirin ve edebiyatın başkenti olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Bu ülkenin istiklal mücadelesinde istiklal meşalesini ateşleyerek öncü olan bu şehrin yüreği zzyanık insanları geleceğini inşa konusunda da hep öncü olmuşlardır. Bu milletin meselelerini kendi meseleleri görmüş bunun üzerine büyük eserler yazmıştır" diye konuştu.

DÜNYA TÜRK DİZİSİ İZLİYOR
Fuarda "Türkiye'de Devlet Reformu ve Başkanlık Sistemi" kitabını imzalayan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, İstanbul TÜYAP Kitap Fuar'ından sonraki en büyük kitap fuarının Kahramanmaraş'ta olduğunu açıkladı. Yayman, "Türkiye dünyada en çok dizi film satan ikinci ülke. Bizim kültürümüzün tanıtılması, ananelerimizin ve örfümüzün tanıtılması ve Türkçenin dünyada öğrenilmesi bakımından bu çok önemli" şeklinde konuştu.

FUAR YAZAR ÇIKARACAK!
Anadolu'nun en büyük kitap fuarına ev sahipliği yapan şair ve yazarlar kenti Kahramanmaraş'ta 3'üncü kez düzenlenen fuarın bu yıl yazar olmak isteyen yetenekli kalemlere de sürprizi var. "Yazar Olsan Kitabının İlk Cümlesi Ne Olurdu?" yarışmasıyla yazar adaylarından hayallerindeki kitabın ilk cümlesini Facebook hesaplarından paylaşması istenirken, en çok beğeniyi alan yazar adayı önümüzdeki yılki fuara yazar olarak katılma olanağı bulacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi