​YÖREX Fuarında Bursa Rüzgarı esti

​YÖREX Fuarında Bursa Rüzgarı esti

Türkiye’nin dört bir yanındaki marka ürünlerin tanıtıldığı YÖREX Fuarı’nda Bursa rüzgarı esti. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından kurulan Bursa standına, ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi.

Antalya Ticaret Borsası tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından desteklenen Yöresel Ürünler Fuarı’nda (YÖREX) BTSO da 3’üncü kez stant açarak katıldı. 70 ilden 400 katılımcının yer aldığı ve 200'ün üzerinde standın açıldığı fuar, Anadolu’nun dört bir yanındaki marka ürünlerin tanıtımını sağlarken, Bursa’nın lezzetleri de bir kez daha görücüye çıktı. Fuar ziyaretçilerinin büyük ilgi gösterdiği Bursa standında zeytinden havluya, kestane şekerinden İznik çinisine Bursa ve ilçelerinin meşhur ürünleri sergilendi.

“BURSA, TÜRKİYE’NİN ZENGİNLİK KAYNAĞI”

Bursa standı, protokol üyelerinin de başlıca durakları arasında yer aldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Bursa standını ziyaret etti. Gemlik zeytini ile Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği tarafından sunulan ikramları tadan Hisarcıklıoğlu, İznik çinisinin yapılışını da yakından inceledi. BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener ve Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Çekmişoğlu tarafından ağırlanan Rifat Hisarcıklıoğlu, “Vizyonu ile Türkiye’ye örnek olan Bursa, bu fuarda da farkını ortaya koydu. BTSO’yu bu işe öncülük ettiği için tebrik ediyorum. Bursa büyürse Türkiye büyür çok güzel bir slogan. Bursa’nın daha çok kazanması ve daha fazla büyümesi ülkemizin de daha fazla zenginleşmesi anlamına gelmektedir” dedi.

VALİ KARALOĞLU’NDAN BTSO’YA ÖVGÜ

Antalya Valisi Münir Karaloğlu da BTSO standını inceledi. Bursa’nın kendisi için özel bir öneme sahip olduğunu belirten Karaloğlu, “YÖREX Fuarı’nda Bursa’nın değerlerini sergileyen BTSO’yu kutluyorum. BTSO, Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı. BTSO Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener ve Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Çekmişoğlu, Vali Karaloğlu’na ‘Ortak Aklın Gücüyle Geleceğin Kentine’ temasıyla hazırlanan ve ‘Bursa’nın Dönüşüm Süreci’ni anlatan kitabı hediye etti.  

“BURSAMIZIN DEĞERLERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE TANITIYORUZ”

BTSO Başkan Yardımcısı Şener, YÖREX’te kültürlerin ortaya çıkardığı değerlerin sergilendiğini söyledi. Bu açıdan Bursa’nı çok önemli zenginliklere sahip bir şehir olduğunu belirten Cüneyt Şener, “Elimizi taşın altına koyduğumuz her işi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Odaların ortak sinerjisini sergilemek adına düzenlenen bu fuarda da 3’üncü kez yerimizi aldık. Bursa standımızı ziyaret eden herkesten olumlu tepkiler alıyoruz. Bu da bizlerin motivasyonunu artırıyor. Bursa’mızın değerlerini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.   

Yaklaşık 150 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuar, 30 Ekim Pazar günü sona erecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi