Gastronomi dünyası, Sirha İstanbul’da buluşacak…

Gastronomi dünyası, Sirha İstanbul’da buluşacak…

Sirha İstanbul, otelcilik ve yiyecek, içecek profesyonellerini 24 - 26 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde ağırlayacak. Bu uluslararası etkinliğe katılanlar, Anadolu’dan Peru’ya uzanan bir gastronomi festivaline de tanık olacaklar.

Sirha İstanbul, 4. yılında yenilikçi içerikleri ile otelcilik ve yiyecek içecek dünyasına yön vermek için ziyaretçilerini bekliyor. Bünyesindeki farklı etkinlikler ve farklı sunumlarla sektörün en kapsamlı fuarı olan Sirha İstanbul, 24-26 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde misafirlerini ağırlayacak. Bu uluslararası etkinlikte ziyaretçiler Anadolu’dan Peru’ya uzanan bir gastronomi şölenine tanık olacaklar.
 
Etkinliğin amacı
 
Sirha İstanbul 2016’da gıda ve içecek ürünlerinden mutfak ekipmanlarına, pasta ve fırıncılık ürün ve ekipmanlarından mobilya, sofra üstü takımları, tekstil, hijyen ve teknoloji alanında geniş bir yelpazede 450 katılımcı ve marka hedefleniyor. Sirha İstanbul’da her sene olduğu gibi bu fuarda da otel, restoran sahiplerinden yöneticilerine, pasta şefleri, F&B müdürleri, satın alma müdürleri, barmen ve baristalara kadar 13 binden fazla sektör profesyonelini bir araya getirmek amaçlanıyor.
 
Yöresel ve uluslararası tatlar
 
Peru mutfağı bu sene Sirha İstanbul’a konuk oluyor. Peru’dan gelen özel tatlar ziyaretçilerin tadımına sunulacak. Madrid’in ünlü restoranı KENA‘nın Perulu şefi Luis Arevalo özel sunumuyla Peru ürünleri ile mutfakta nasıl fark yaratılacağının sırlarını paylaşacak.
 
Anadolu Lezzet Envanteri projesi Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutmuş, birbirinden değerli ürünlerini üreticileriyle beraber ziyaretçilerle buluşturuyor. Şeflerin bu ürünlerle hazırlayacakları mönülerden, üreticiler ile yapılacak söyleşilere kadar birçok etkinlik Anadolu Lezzet Envanteri projesiyle ziyaretçilere sunuluyor.Uluslararası etkinlikler
 
24 ve 25 Kasım, Yarışma Alanı: Sekiz şef, bu sene Bocuse d’Or Türkiye Ön Seçmelerini kazanarak 2017 Bocuse d’Or Türkiye Finali’ne geçiş hakkı kazanmayı hedefliyor. Türkiye Akademi başkanlığını şef Rudolf Van Nunen’in yaptığı ve alanında söz sahibi olan yerli ve yabancı jüriler tarafından değerlendirilecek olan bu yarışma, izleyicilerine ve katılımcılarına heyecanlı ve keyifli dakikalar yaşatacak.
 
24-25-26 Kasım, Konferans Alanı: ‘Mutfakta Yaratıcılık Festivali’ olan Omnivore’da, Neolokal Maksut Aşkar, Basta Street Food Bar Kaan Sakarya’nın da aralarında bulunduğu on iki yenilikçi şef, mutfak sırlarını sektör profesyonelleri ile paylaşacak.
 
26 Kasım, Yarışma Alanı: Sektöre yönelik son trendler, Gastronomi Turizmi Derneği tarafından organize edilecek olan bir sunum ile ziyaretçiler ile buluşacak. Bu senenin önemli temaları ‘Restoran mı Açıyorsun?’ ve ‘Turizm ve Gastronomi’de marka olmak’ olarak belirlendi. Bu etkinliğin konuşmacıları arasında; UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına katılan mutfağıyla ünlü şehrimiz Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Nedret Apaydın, Big Chef’s’in kurucusu Gamze Cizreli, Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe yer alacak.
 
26 Kasım, Konferans Alanı: Sağlıklı ve dengeli beslenmenin önem kazandığı günümüzde, Dünya Gıda Dergisi tarafından organize edilecek olan konferansta, konu başlığı ‘Mönünüzde glutensiz seçenek var mı? Moda mı? İhtiyaç mı?’ olarak belirlendi.
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi