Hatay'da Tarım Fuarı Açıldı

Hatay'da Tarım Fuarı Açıldı

Hatay Valiliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun destek verdiği Hatay Tarım Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Hatay Valiliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun destek verdiği Hatay Tarım Fuarı düzenlenen törenle açıldı.
 
Tarım Fuarı açılışında konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, ülkemizdeki vatandaşların yüzde 40'ının, Hatay halkının ise yüzde 30'unun geçimini tarım üzerinden sağladığını belirterek, tarımsal alandaki gelişmelerin yakından takip edilmesi halinde, yılda üç farklı ürün alınabilen Amik Ovası'nın daha verimli hale gelebileceğini söyledi.
 
Hatay'ın hem sanayisiyle hem de tarımıyla ülke ekonomisine önemli bir katkısı olduğunu belirten Vali Ata, "Hatay çok önemli bir ilimiz olmasına rağmen maalesef bu zamana kadar bir fuar düzenlenmemesini önemli bir eksiklik olarak görüyorum. Bunun bir ilk olması, atılmış bir adım olması, belki birtakım eksiklikler noksanlıklar olabilir. Ama ileriki dönemde buranın çok daha kısa sürede genişleyeceğini, her yıl burada sadece tarımda değil, mobilya ve ayakkabıcılık gibi alanlarda önemli fuarlar düzenlenip, bunlar sayesinde Hatay'ın da diğer gelişmiş iller gibi önemli bir fuar merkezi olacağını düşünüyorum. Dünyada ülkeler ne kadar teknolojide, sanayide gelişirse gelişsin, asla ihmal edilmemesi gereken bir sektör var, o da tarım sektörü. Bugün dünyanın en gelişmiş ülkeleri dahi tarıma en fazla teşvik veren ülkeler olarak dikkat çekiyor. Ülkemiz açısından da çok önemli tarım. Hala halkımızın yüzde 40'ı geçimini tarımdan sağlıyor. Biz tarıma ne kadar yatırım yapıp, tarımla ilgili sorunları ne kadar kısa sürede çözersek, hem çalışan insanlarımızın refah düzeyini de o derece yükseltme şansımız olacaktır" dedi.
 
Yapılan konuşmaların ardından Hatay Valisi Erdal Ata, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanvekili Serdar Güven ve diğer kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla açılış kurdelesi kesildi.
 
5 bin kapalı, 7 bin metrekare açık olmak üzere toplam 12 bin metrekarelik alanda 90'a yakın firmanın katıldığı Hatay Tarım Fuarı 6 Kasım tarihine kadar açık kalacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi