​8. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı başladı

​8. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı başladı

8. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı (Exponatura), yurt içi ve yurt dışından 200 firmanın katılımıyla İstanbul Fuar Merkezi'nde başladı.

Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarda, bal, zeytin yağı, tuz, süt ürünleri, baharat gibi gıdalardan bebekler için doğal cilt bakım kremlerine kadar çeşitli doğal ve organik ürünler yer alıyor. Fuar hakkında bilgi veren Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Aslan, fuara olan ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Türkiye'nin yıllık 500 milyon dolar civarında üretim yapan bir doğal ürünler cenneti olduğunu fakat bu ürünlerin sadece yüzde 15'inin iç piyasada kaldığını belirterek, fuarın amaçlarından birinin yurt dışına giden bu ürünlerin yurt içinde kalmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Aslan, Türkiye'de doğal ve organik ürünlere ilginin her geçen gün arttığına değinerek, "Halkta artık doğal yaşam ve doğal beslenme arayışları yaygın. Biz de her yıl bu fuarı düzenleyerek konuyla ilgili firmaları bir araya getiriyoruz. Ziyaretçiler de gelip hem firmalardan bilgi alıyor, hem de ürünleri tanıma ve alışveriş imkanı bulabiliyor." dedi.

Fuarda tanıtılan tüm ürünlerin Sağlık Bakanlığı onaylı ve sertifikalı olduğunu vurgulayan Aslan, yurdun herhangi bir köşesinde doğal ve organik üretim yapan firma veya kişilerin kendilerine başvurmaları durumunda, fuara katılmaları ve tanıtım yapabilmeleri için gerekli her türlü yardımda bulunduklarını kaydetti. 8. Doğal, Sağlıklı ve Organik Ürünler Fuarı, 6 Kasım'a kadar ziyarete açık olacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi