​TÜYAP önce iş sağlığı ve güvenliği dedi

​TÜYAP önce iş sağlığı ve güvenliği dedi

TÜYAP alan yönetimi ekibi, Stand Dekorasyon Firmalarının katılımı ile gerçekleştirdiği "İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu toplantı ile 2017 yılı başından itibaren uygulayacağı İSG sisteminin tanıtımını yaptı.

TÜYAP alan yönetimi ekibi İnsan Kaynakları ve Gelişimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arzu SARAÇ, Tüyap İSG Bilgi Giriş Sistemi teknik ekibinden Aydın YILDIRIM, TÜYAP Tesis İşletme Grup Başkanı Y. Bülent GÜRSER ile Teknik Planlama ve Kalite Kontrol Müdürü Ayşegül AKGÜN'nün Tüyap Fuar Merkezi adına düzenledikleri "İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu toplantı ile 2017 yılı başından itibaren uygulamaya geçiricekleri İSG sisteminin tanıtımının sunumu yapıldı.
 
2 oturumdan oluşan toplantıya 10:00-12:00 arası 62 firma 14:00-17:00 arasında ki toplantıya ise 25 firma ile 35 kişi toplam 97 kişi katılım gösterdi.Diğer fuar alanlarında kurulum olduğu için toplantıya ilgi yetersizdi.
Katılımcılar soru cevap kısmında fuar kurulum sürelerinin kısa olmasından şikayette bulundular.Tüyap yetkilileri konu ile ilgili olarak fuar takviminin yurtdışında düzenlenen fuarlara göre belirlendiğini belirterek kurulum sürelerinde herhangi bir değişiklik yapılamayacağını belirttiler.
Katılımcılardan gelen bir diğer soru ise kurulum zamanlarında ve kışın havalandırmaların çalışmaması yönünde oldu bu soruya ise malzeme giriş kapılarının sürekli açık kaldığından çalıştırılsa bile bir etki yaratmayacağı yönünde oldu.
Fuar alanlarında uygunsuz çalışanların video ve resimleri katımcılar ile paylaşıldı 2017 yılı itibari ile bu görüntülerin olmasını istemediklerini belirttiler.
Tüyap İSG Bilgi Giriş Sistemi ne nasıl kayıt olunacağını videomuzdan izleyebilirsiniz.

FUAR DÜNYASI DERGİSİ ÖZEL
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi