Hatay Mobilya Fuarı Açıldı

Hatay Mobilya Fuarı Açıldı

Hatay Mobilya Fuarı açıldı Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı tarafından düzenlenen Hatay Mobilya Fuarı törenle açıldı.

Hatay Mobilya Fuarı açıldı

Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı tarafından düzenlenen Hatay Mobilya Fuarı törenle açıldı.

Çevreyolu-Otogar bölgesinde 5 bin metrekarelik kapalı alanda açılan ve 45 firmanın katıldığı fuar 20 Kasım'a kadar açık kalacak. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Bendevi Palandöken'in de katıldığı açılışta konuşan Vali Erdal Ata, Hatay'da göreve başlamadan önce Hatay'ın narenciye ve tarım alanında çok büyük imkana sahip olduğunu bildiğini, ancak Hatay'da mobilyacılık sektörünün bu kadar geliştiğinden bilgisinin olmadığını söyledi. Hatay'a önümüzdeki dönemde bir fuar alanı kazandırmayı amaçladıklarını, aynı zamanda ülkemizdeki mobilya sektörünün ihracat rakamının 2 milyar dolardan 10 milyar dolara çıkarmak için Hatay'dan başlayarak mobilyacılara destek sunacaklarını kaydeden Vali Erdal Ata şunları söyledi: 

"Bugün fuara gösterilen yoğun ilgi, Hatay'da kalıcı bir fuar alanı yapılması gerekliliğini gözler önüne serdi. Bu konuda Hatay Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa bir çalışma yapacağız. Mobilya sektörü çok önemli, çünkü tamamen yerli ham madde kullanan tamamı yerli bir sektör. Ülke genelinde de yüz binlerce kişiye istihdam sağlayan bir sektör. Mobilyacılık ihracatta 2 milyar dolarlık bir paya sahip. Bu rakam toplam ihracatımızın yüzde 1'ine denk geliyor. Hedefimiz bu rakamları daha yukarılara çıkarmak. Otomotiv ya da demir çelikte 1 milyar dolarlık ihracat yapıyorsanız bunun 500 milyon doları ham madde almak için dış ülkelere gidiyor. Amam mobilya sektörü böyle değil, devlet olarak desteklememiz gerekir, İtalya mobilyada 20 milyar dolarlık ihracat yapıyorsa bizim de ilk hedefimiz hiç değilse bu sektörde 10 milyar doları birkaç yıl içinde yakalamamız lazım."

Fuarın açılışında konuşan TESK Başkanı Bendevi Palandöken ise, Hatay'da fuar sayısının artması gerektiğini söyledi. Yapılan konuşmaların ardından fuarın açılışı yapıldı ve ziyaretçiler stantları gezdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi