Hatay Mobilya Fuarı Açıldı

Hatay Mobilya Fuarı Açıldı

Hatay Mobilya Fuarı açıldı Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı tarafından düzenlenen Hatay Mobilya Fuarı törenle açıldı.

Hatay Mobilya Fuarı açıldı

Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı tarafından düzenlenen Hatay Mobilya Fuarı törenle açıldı.

Çevreyolu-Otogar bölgesinde 5 bin metrekarelik kapalı alanda açılan ve 45 firmanın katıldığı fuar 20 Kasım'a kadar açık kalacak. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Bendevi Palandöken'in de katıldığı açılışta konuşan Vali Erdal Ata, Hatay'da göreve başlamadan önce Hatay'ın narenciye ve tarım alanında çok büyük imkana sahip olduğunu bildiğini, ancak Hatay'da mobilyacılık sektörünün bu kadar geliştiğinden bilgisinin olmadığını söyledi. Hatay'a önümüzdeki dönemde bir fuar alanı kazandırmayı amaçladıklarını, aynı zamanda ülkemizdeki mobilya sektörünün ihracat rakamının 2 milyar dolardan 10 milyar dolara çıkarmak için Hatay'dan başlayarak mobilyacılara destek sunacaklarını kaydeden Vali Erdal Ata şunları söyledi: 

"Bugün fuara gösterilen yoğun ilgi, Hatay'da kalıcı bir fuar alanı yapılması gerekliliğini gözler önüne serdi. Bu konuda Hatay Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa bir çalışma yapacağız. Mobilya sektörü çok önemli, çünkü tamamen yerli ham madde kullanan tamamı yerli bir sektör. Ülke genelinde de yüz binlerce kişiye istihdam sağlayan bir sektör. Mobilyacılık ihracatta 2 milyar dolarlık bir paya sahip. Bu rakam toplam ihracatımızın yüzde 1'ine denk geliyor. Hedefimiz bu rakamları daha yukarılara çıkarmak. Otomotiv ya da demir çelikte 1 milyar dolarlık ihracat yapıyorsanız bunun 500 milyon doları ham madde almak için dış ülkelere gidiyor. Amam mobilya sektörü böyle değil, devlet olarak desteklememiz gerekir, İtalya mobilyada 20 milyar dolarlık ihracat yapıyorsa bizim de ilk hedefimiz hiç değilse bu sektörde 10 milyar doları birkaç yıl içinde yakalamamız lazım."

Fuarın açılışında konuşan TESK Başkanı Bendevi Palandöken ise, Hatay'da fuar sayısının artması gerektiğini söyledi. Yapılan konuşmaların ardından fuarın açılışı yapıldı ve ziyaretçiler stantları gezdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi