15 Temmuz’a rağmen fuar ziyaretçisi arttı

15 Temmuz’a rağmen fuar ziyaretçisi arttı

CNR Fuarcılık’ın patronu Ceyda Erem, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yurt dışında ciddi bir iletişim çalışması yaptıklarını ve bu sayede fuarlarına gelen yabancı ziyaretçi sayısını bazı sektörlerde ikiye katladıklarını söyledi.

Financial Times’a ilan verdiklerini, tek tek ülkelerdeki potansiyel alıcılara ulaştıklarını ve onları Türkiye’ye çağırdıklarını kaydeden Erem “Bir fuarın başarısı yabancı ziyaretçinin çok olmasına bağlı. Biz de 2015 başından beri yabancı ziyaretçiler için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Londra ve Dubai’de ofis açtık. Yabancı alıcı sayısı artacak derken 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Açıkçası 15 Temmuz’dan sonra telaşlandık. Financial Times’a ilan verdik, datalarımızı yeniledik. Mail, mektup, mesaj ne gerekiyorsa gönderdik ve Türkiye’de ticari hayatta sorun olmadığını anlattık. Çok yoğun çalıştık ve çok şükür ziyaretçi sayımızı artırdık” dedi.

NAZAR DUASI OKUYORUM
Eylülde tedirgin başladıkları AYMOD Ayakkabı Fuarı’nın tam Rusya ile ilişkilerin düzelmesine denk geldiğini kaydeden Erem, bu fuara ciddi alıcı geldiğini anlattı. Home&Tex Fuarı’nda stand anlamında yüzde 30 küçülme olduğuna dikkat çeken Erem, şöyle devam etti: “Biz yine yurtdışına ağırlık verdik ve yabancı ziyaretçi 2 katına çıktı. 1 milyar dolarlık iş hacmi beklentisi de aşıldı. Mutfak fuarı da çok iyi başladı. İkinci gün, geçen yılı aştık. Her gün nazar duası okuyorum.”

Füzeler için rapor aldım, yabancılar ikna oldu
Ceyda Erem, bu yıl ziyaretçi sayısındaki artışı nokta atışı yapmalarına bağladı. Erem, şöyle devam etti: “Firmalar nezdinde araştırma yaptık. Hangi firma hangi ülkeye ne ihraç etmek istiyor diye baktık. Onların istedikleri ülkelerin alıcılarıyla iletişim kurduk. Kişiye özel mesajlar gönderdik. Benzer durumu Körfez Savaşı’nda da yaşamıştık. Antalya’da fuarımız vardı ve yabancılar korkudan gelmiyordu. Scud füzelerinin Antalya’yı vuracağından endişe ediyorlardı. O zaman askerlerden destek aldım, füzelerin menziline kadar askeri rapor hazırlattım ve Antalya’yı vurmasının mümkün olmadığını kanıtladım. Yabancılar ikna oldu ve fuarımız başarılı oldu. Sonuçta ben matematikçiyim ve çözüm ararken o gözle bakıyorum.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi