15 Temmuz’a rağmen fuar ziyaretçisi arttı

15 Temmuz’a rağmen fuar ziyaretçisi arttı

CNR Fuarcılık’ın patronu Ceyda Erem, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yurt dışında ciddi bir iletişim çalışması yaptıklarını ve bu sayede fuarlarına gelen yabancı ziyaretçi sayısını bazı sektörlerde ikiye katladıklarını söyledi.

Financial Times’a ilan verdiklerini, tek tek ülkelerdeki potansiyel alıcılara ulaştıklarını ve onları Türkiye’ye çağırdıklarını kaydeden Erem “Bir fuarın başarısı yabancı ziyaretçinin çok olmasına bağlı. Biz de 2015 başından beri yabancı ziyaretçiler için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Londra ve Dubai’de ofis açtık. Yabancı alıcı sayısı artacak derken 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Açıkçası 15 Temmuz’dan sonra telaşlandık. Financial Times’a ilan verdik, datalarımızı yeniledik. Mail, mektup, mesaj ne gerekiyorsa gönderdik ve Türkiye’de ticari hayatta sorun olmadığını anlattık. Çok yoğun çalıştık ve çok şükür ziyaretçi sayımızı artırdık” dedi.

NAZAR DUASI OKUYORUM
Eylülde tedirgin başladıkları AYMOD Ayakkabı Fuarı’nın tam Rusya ile ilişkilerin düzelmesine denk geldiğini kaydeden Erem, bu fuara ciddi alıcı geldiğini anlattı. Home&Tex Fuarı’nda stand anlamında yüzde 30 küçülme olduğuna dikkat çeken Erem, şöyle devam etti: “Biz yine yurtdışına ağırlık verdik ve yabancı ziyaretçi 2 katına çıktı. 1 milyar dolarlık iş hacmi beklentisi de aşıldı. Mutfak fuarı da çok iyi başladı. İkinci gün, geçen yılı aştık. Her gün nazar duası okuyorum.”

Füzeler için rapor aldım, yabancılar ikna oldu
Ceyda Erem, bu yıl ziyaretçi sayısındaki artışı nokta atışı yapmalarına bağladı. Erem, şöyle devam etti: “Firmalar nezdinde araştırma yaptık. Hangi firma hangi ülkeye ne ihraç etmek istiyor diye baktık. Onların istedikleri ülkelerin alıcılarıyla iletişim kurduk. Kişiye özel mesajlar gönderdik. Benzer durumu Körfez Savaşı’nda da yaşamıştık. Antalya’da fuarımız vardı ve yabancılar korkudan gelmiyordu. Scud füzelerinin Antalya’yı vuracağından endişe ediyorlardı. O zaman askerlerden destek aldım, füzelerin menziline kadar askeri rapor hazırlattım ve Antalya’yı vurmasının mümkün olmadığını kanıtladım. Yabancılar ikna oldu ve fuarımız başarılı oldu. Sonuçta ben matematikçiyim ve çözüm ararken o gözle bakıyorum.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi