Katmerciler zırhlı araç Hızır’ı fuarda sergiliyor

Katmerciler zırhlı araç Hızır’ı fuarda sergiliyor

Savunma sanayiinin önde gelen şirketlerinden Katmerciler, NATO standartlarında, dokuz personel kapasiteli, balistik olarak güçlendirilmiş, koruma seviyesi yüksek, 4x4 taktik tekerlekli zırhlı aracı Hızır’ı fuarda sergilemeye hazırlanıyor

Savunma ve güvenlik sektörüne yönelik yenilikçi ürünleriyle dikkat çeken, Türk savunma sanayisinin yeni gücü Katmerciler, 9-12 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek "3. High-Tech Port by MÜSİAD" fuarında Hızır adını verdiği yeni zırhlı personel taşıyıcı aracının lansmanını yapmaya hazırlanıyor. Fuarın sponsorları arasında yer alan şirket bunun yanı sıra üç zırhlı araç ve bir Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları'yla (TOMA) fuarda yerini alacak. Katmerciler'in Ar-Ge merkezinde geliştirdiği, NATO standartlarında, dokuz personel kapasiteli, balistik olarak güçlendirilmiş, koruma seviyesi yüksek, 4x4 taktik tekerlekli zırhlı aracı Hızır, yoğun çatışma koşulları altında yüksek performans gösterecek şekilde tasarlanıp geliştirilmiş bir nakil ve muhabere aracı olarak tanımlanıyor. Hızır'ın güvenlik güçleri için daha büyük güven ifade edececiği belirtiliyor.

HAFİF VE KONFORLU ARAÇ
Şirketin yine bu fuarda tanıtımını yapacağı bir diğer yeni zırhlı personel taşıyıcı ise Rubicon jeep üzerinde geliştirilmiş, kompozit seramik zırhla giydirilmiş, balistik olarak güçlendirilmiş ve muadillerine göre çok daha hafif ve konforlu bir araç. Aracın ismi ve teknik özellikleri ilk kez fuarda paylaşılacak. Katmerciler'in savunma ve güvenlik sektörüne yönelik ürün portföyü içerisinde ayrıca, zırhlı ADR akaryakıt tankeri, koruma kalkanı, zırhlı damper, uzaktan kumandalı zırhlı paletli ekskavatör, zırhlı low bed treyler, zırhlı su tankeri, zırhlı kazıcı yükleyici iş makinesi de bulunuyor. 31

YIL ÖNCE KURULDU
İstanbul CNR Expo Fuar alanı, 4. holde C-101 numaralı standında misafirlerini ağırlayacak olan Katmerciler, fuarın açılış programını takiben yeni araçlarının lansmanını yapacak. Katmerciler, 1985'te araç üstü ekipman geliştirmek üzere kurulmuş bir şirket. 2010'dan itibaren üretimini gerçekleştirdiği TOMA ile birlikte Türk savunma sanayine adım attı.

TOMA DA SERGİLEYECEK
Katmerciler İcra Kurulu Başkan Vekili , ileri teknolojiye dayalı ürünlerin sergileneceği MÜSİAD Fuarı'na büyük önem verdiklerini belirterek, burada savunma ve güvenlik sektörüne yönelik ürün gamını tanıtacaklarını söyledi. Daha önce geliştirdikleri zırhlı personel taşıyıcı Khan'dan sonra, ilk kez bu fuarda tanıtacakları Hızır'ın güvenlik güçlerinin operasyonel ihtiyaçlarına uygun geliştirildiğini ifade eden Katmerci, bunun sadece nakil aracı olarak değil muharebe aracı olarak da öne çıkacağına dikkat çekti. Mevcut zırhlı personel taşıyıcılara göre daha güçlendirilen Hızır'ın teknik özelliklerine ilişkin ayrıntıları lansmanla birlikte fuarda paylaşacaklarını ifade eden Katmerci, şunları söyledi: "MÜSİAD Fuarı'nda üç farklı zırhlı personel taşıyıcı aracımız ile bir tane TOMA sergileyeceğiz. Khan ve Hızır'ın dışında, adını fuarda açıklayacağımız bir diğer zırhlı personel taşıyıcımız daha olacak. Rubicon jeep üzerinde geliştirilmiş bu araç, ülkemizde kompozit seramik zırhla desteklenmiş ilk araç olacak. Geleceğin teknolojisi diye tanımladığımız bu teknolojinin özelliği, yüksek balistik koruma sağlarken aracı ağırlaştırmaması. Dolayısıyla muadillerine göre hafifliği nedeniyle manevra kabiliyetinin ve konforunun oldukça yüksek bir araç olması."

AR-GE'YE AĞIRLIK VERİYOR
İSO500, TİM1000 ve EBSO100 listelerinde yer alan şirket, 2010 yılından bu yana Borsa İstanbul'da işlem görüyor. 50'yi aşkın ülkeye ihracatı bulunan Katmerciler, güçlü Ar-Ge Merkezi ve inovatif yaklaşımıyla pek çok alanda yeniliklere imza atmayı başarmış bir şirket.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi