TÜROB, Selanik Turizm Fuarı yolcusu

TÜROB, Selanik Turizm Fuarı yolcusu

TÜROB bu yıl da, Yunan meslektaşları için özel bir davet hazırladı ve Atina Tanıtma Müşavirliği'nin desteğiyle Yunan acentalarını stantlarında ağırlayarak ilişkilerini geliştirmeye çalışacak.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Yunanistan'ın Selanik şehrinde 18-20 Kasım 2016 tarihleri arasında, 32.kez gerçekleştirilecek "Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı"na katılıyor.

Fuar ve Pazar hakkında açıklama yapan TÜROB Başkan Yardımcısı ve Fuarlar, Tanıtım ve Pazarlama Komitesi Başkanı Müberra Eresin; şunları söyledi: "Yunanistan, coğrafi yakınlık ve kültürel bağlarımız sebebiyle, uzun yıllardır işbirliği içerisinde olduğumuz ve ülkemiz turizminin gelişimine katkı sağlayan önemli bir kaynak pazardır. Özellikle, İstanbul'un Yunan halkı için değeri tartışılmaz bir gerçektir. Son yıllarda, Yunanistan kendi ekonomisinde yaşanan bir takım sıkıntılar ve konjonktürel gelişmeler neticesinde pazardaki verimlilik azalmakla beraber, iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliği her zaman yerini korumaktadır. Selanik Fuarına çok uzun yıllardır katılmaktayız ve her seferinde özel bir konsept geliştirme çabası gösterdik. Bu yıl da, Yunan meslektaşlarımıza özel bir davet hazırladık ve Atina Tanıtma Müşavirliğimizin de yoğun destek ve çabalarıyla, Yunan acentalarını standımızda ağırlayacağız ve ilişkilerimiz geliştireceğiz. Özellikle, son yıllarda Ülkemizden, Yunanistan'a giden turist sayısında da ciddi bir artış gözlemlenmekte ve Yunanistan ve Türkiye'nin birbirleri için önemli komşular olduğu açıkça görülmektedir." 

TÜROB, fuar süresince Selanik Helexpo Fuar Merkezi'nde 15. Salonda 50 numaralı Türkiye standında yer alacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi