​Eskişehir Fuar Ve Kongre Merkezi Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

​Eskişehir Fuar Ve Kongre Merkezi Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Eskişehir Ticaret Odası’nın (ETO) gerçekleştirdiği ve yapımına başlanan Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi’nin (EFKM) lansman ve tanıtımı yapıldı.

ETO’nun 123 yıllık tarihinde gerçekleştirdiği en büyük projesi olan Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi Projesi toplam 62 dönümlük bir arsa üzerine kuruluyor. Bu alanın 13 bin metrekaresi fuar ve fuaye alanı, 9 bin metrekaresi kongre bloğu ve 10 bin metrekareside ETO yeni hizmet binasından oluşuyor.

Projenin tanıtımında konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi projesi, Eskişehir’de bir meslek örgütü tarafından tek başına ve tek seferde yapılan en büyük proje olduğunu aktardı. Güler, “EFKM, Eskişehir’in karar alıcı kurumlarının aynı anda altına imza attığı en büyük projedir. bugün bakıldığı zaman kongreler genelde otellerde ya da İstanbul, İzmir gibi şehirlerde yapılıyor. Eskişehir’de kongre yapılacak yer imkanı yok. Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi (EFKM) projesi, Eskişehir’de bir meslek örgütü tarafından tek başına ve tek seferde yapılan en büyük projedir” ifadelerini kullandı.

Projenin inşaatı hakkında bilgiler veren başkan Güler, “Toplam inşaat alanı 32 bin metrekaredir. Fuar Merkezi 5 biner metrekarelik iki tane tek katlı bloktan oluşuyor ve projede toplam 5 bin araçlık bir açık otopark alanı yer alıyor. Proje rezerv alana da sahip. Yani yapı kompleksi, ihtiyaç duyulması halinde toplam 70 bin metrekarelik kapalı alana çıkartılabilecek. ETO’nun yeni hizmet binası da toplamda 10 bin metrekarelik, 6 katlı bir binadır. Giriş katında hizmet servisleri bulunmaktadır. Üst katlarda ETO birimlerine hizmet edecek bölümler ve en üst katında da ise ETO Meclis Salonu yer almaktadır. Bu kompleks bugünü değil; geleceği düşünerek tasarlanmıştır.

Örneğin bisikletinizi emniyete alacağınız alanlardan, elektrikli aracınızı şarj edeceğiniz istasyona; alternatif enerji kaynaklarını kullanabileceğimiz rezerv alanlardan helikopter pistine kadar her türlü imkan bu kompleks içinde kendine yer bulunmaktadır” ifadelerine yer verdi. Başkan Güler’in konuşması sonrasında inşaat alanı gezilerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi