Türkiye'nin En Büyük Tarım Fuarı Growtech 50 Bin Metrekarede

Türkiye'nin En Büyük Tarım Fuarı Growtech 50 Bin Metrekarede

HER yıl yaklaşık 500 milyon dolarlık iş hacmi yaratan Türkiye'nin en büyük tarım fuarı Growtech Eurasia, 30 Kasım- 3 Aralık tarihlerinde Antalya'da 16'ncı kez kapılarını açıyor.

HER yıl yaklaşık 500 milyon dolarlık iş hacmi yaratan Türkiye'nin en büyük tarım fuarı Growtech Eurasia, 30 Kasım- 3 Aralık tarihlerinde Antalya'da 16'ncı kez kapılarını açıyor. ANFAŞ Fuar Merkezi'nde geçen yıllarda 20 bin metrekarelik kapalı alana sığmayan Growtech, bu yıl fuar alanını da 50 bin metrekareye yükseltti.
Growtech Eurasia 16'ıncı Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, 30 Kasım- 3 Aralık tarihleri arasında Antalya Expo Center'da yapılacak. 50 bin metrekare alanda gerçekleşecek Türkiye'nin en geniş kapsamlı tarım fuarına 700'den fazla ulusal ve uluslararası katılımcı ile yaklaşık 80 ülkeden 80 bini aşkın ziyaretçi bekleniyor.

500 MİLYON DOLARLIK İŞ HACMİ
Growtech Eurasia'nın bu yıl 16'ncı kez düzenleneceğini belirten İstanbul Fuarcılık Grup Direktörü Engin Er, sektör için her yıl ortalama 500 milyon doların üzerinde iş hacmi yarattıklarını söyledi. Katılımcılarla ziyaretçilerin varolan pazarların yanısıra alternatif yeni pazarlara ulaşmalarının sağlandığını belirten Engin Er, Growtech Eurasia'nın, tarım sektörünün tüm aktörlerini kucaklayarak alternatif yeni ticari işbirliği fırsatları sunarken, tarım sektörüne dair en son ürün ve hizmetleri sergilediği ve aynı zamanda bir iletişim ve diyalog platformu görevini üstlendiğini dile getirdi.

50 BİN METREKARE
Growtech Eurasia olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını ve fuar alanı büyüklüğünü 50 bin metrekareye çıkardıklarını belirten Er, "Katılımcı ve ziyaretçilerimizi doğru alıcılarla buluşturacak Eşleştirme Programı düzenledik. Ayrıca Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği'nin (BAİB) organizasyonuyla düzenlenen ve ev sahipliğini üstlendiğimiz alım heyeti programlarını fuar alanına taşıdık. 9 yıldır verilen ve sektörün saygısını kazanmış Growtech Eurasia Tarım Ödülleri'nin konseptini yeniledik. Yarışmamızda dereceye giren ürün ve hizmetler, bu yıl ilk kez fuar alanında oluşturulacak İnovasyon Alanı'nda sergilenecek. Özetle, Growtech Eurasia, bu yıl da yeniliklere ve ilklere imza atmaya devam ediyor" diye konuştu.

DÖRT BAŞLIKTA DÜZENLEME
Engin Er, Growtech Eurasia'nın Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Kafkasların lider fuarı olan ve her geçen yıl uluslararası arenada saygınlık kazanarak, istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ettiği ve geliştiğini söyledi. 50 bin metrekarelik alanın ziyaretçi ve katılımcıların ilgi alanlarına göre düzenlendiğini anlatan Er, alanın sulama ve sera teknolojileri, bitki besleme ve koruma, traktör ve tarım makineleri ile tohumculuk başlıkları altında 4 farklı ürün ve hizmet grubuna göre konumlandırıldığını kaydetti.

İHRACATÇILARA FIRSAT
BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, sektöre ihtiyaç duyduğu alternatif pazarları sunan, hem katılımcı hem de ziyaretçi yönünden uluslararası nitelikteki Growtech Eurasia Antalya Tarım Fuarı'nı yıllardır desteklediklerini söyledi. Satıcı, fuar kapsamında, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve BAİB'in organizasyonuyla hedef ülke pazarlardan katılımcıların yer alacağı alım heyeti programı düzenlediklerini açıkladı. Bu program sayesinde ihracatçıların, dünyadan önemli potansiyel alıcılarla biraraya gelme fırsatı bulacağını kaydeden Satıcı, "2002 yılından bu yana istikrarlı şekilde büyüyen fuar, günümüzde Avrupa ve Balkanlardan Ortadoğu'ya, Kuzey Afrika'dan Türk Cumhuriyetlerine kadar geniş bir coğrafyada tarım sektörüne yön veriyor" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

25 Eylül 30 Eylül

Diyarbakır 6.Kitap Fuarı 2018

Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

CNR HOME&DESIGN

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Pozitif Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

Hometex 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

5.Uluslararası Sleep Well Expo 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Voli Fuar Hizmetleri A.Ş.

26 Eylül 30 Eylül

Samsun 4.Tarım Fuarı 2018

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

4.Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Ma

Kahramanmaraş Belediye Fuar Merkezi

ECR Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 29 Eylül

Promosyon Show İstanbul Fuarı

Pulman Convention Center- Yenibosna İstanbul

Sky Fuarcılık A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı İstanbul

Afanya Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 30 Eylül

İzmir Emlak Gayrımenkul ve Yatırım Fuarı

Fuar İzmir Alanı - Gaziemir

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

27 Eylül 30 Eylül

AIREX -İstanbul Airshow 12.Uluslarar

Atatürk Havalimanı A 14 Apronu İstanbul

MİNT Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

9.Van Turizm ve Seyahat Fuarı

Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi Van

Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti.

27 Eylül 30 Eylül

Farmers' Fairs -Batı Karadeniz 3.Gıda,

Çaycuma Fuar Alanı Zonguldak

Expolink Fuarcılık Hizmetleri Tic.A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

Türk Diş Hekimleri Birliği Expodental 20

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Türk Diş Hekimleri Birliği Fuar ve Org. Ltd. Şti.

28 Eylül 07 Ekim

Manisa Kitap Fuarı

Manisa Belediyesi Fuar Merkezi

SNS Fuarcılık Tan. Org. Rek. Yay. San. Tic. Ltd. Şti

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi