​Turkish Airlines “ACE of M.I.C.E. Exhibition”a ismini verdi

​Turkish Airlines “ACE of M.I.C.E. Exhibition”a ismini verdi

Dünyanın en büyük üçüncü MICE (Meeting, Incentive, Congress, Events) fuarı ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı’nın dördüncüsü 22-24 Şubat 2017 tarihlerinde Turkish Airlines isim sponsorluğunda İstanbul Kongre Merkezi- ICC’de gerçekleşecek. Türkiye ve dünyadan sektör profesyonellerine ev sahipliği yapacak fuarın yurt dışı pazarından ülkemize nitelikli hosted buyer (satın alıcı) getirerek MICE turizmini canlandırması bekleniyor.

Turizm Medya Grubu tarafından 2014 senesinden bugüne düzenlenen kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün en önemli buluşmalarından ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, Türkiye MICE turizminin büyümesine reel olarak katkıda bulunacak adımlar atmaya devam ediyor. 22-24 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines kapsamında dünyanın her yerinden kongre, toplantı ve etkinlik düzenleyen firma yetkilileri, kurumsal firma yetkilileri ve dernek başkanları İstanbul’da ağırlanacak.

“Tüm renklerimizle bir araya geliyoruz” mottosuyla 3 gün sürecek ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’da sektör profesyonellerine yönelik oturumlar, network aktiviteleri, MICE sektör profesyonellerini bir araya getirecek, ‘AMEzing Parti’ ve birbirinden renkli etkinlikler de düzenlenecek. Öne çıkan fuar oturumları arasında; MICE profesyonellerinin geleceği inşa etmek üzere bir araya geliyor oturumu, spor etkinlikleri oturumu, iletişim dernekleri buluşması ve geçen senenin ilgi çeken oturumu MICE’ın Cinleri yer alıyor.

Geçen sene Türkiye ve dünyadan toplam 14 bin 496 ziyaretçiyi ağırlayan fuara bu yıl 15.000 üzerinde ziyaretçi bekleniyor. Bir önceki yılda yurt içinden ve 39 ülkeden toplam 750 satın almacının ziyaret ettiği MICE fuarında bu yıl da yoğun bir ticari işbirliği ağı oluşturulması bekleniyor. Fuar kapsamında dört gün boyunca İstanbul’da ağırlanacak 200 satın alıcı firma yetkilisi ile Türkiye MICE pazarına pozitif bir etki sağlanması hedefleniyor. Ayrıca fuar kapsamında EMEA bölgesi MICE profesyonelleri ağırlanarak yeni iş birlikleri sağlanacak.

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines ile MICE sektörünün tüm aktörlerini bir araya getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman, “Son yıllarda ülkemizde yaşanan olumsuz gelişmelerin turizmde yol açtığı kayıpları yılın 12 ayı sürdürülebilen kongre, toplantı ve etkinlik (MICE) turizmi ile geri kazanmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda düzenlediğimiz MICE fuarı daha da önemli hale geliyor. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz fuarlarımızla sektörün her kolundan endüstri profesyonellerinin ticari işbirliği ağı kurmalarına katkı sağladık. MICE turizmine ve ülke tanıtımına büyük katkı sağlayan bu etkinliğin dördüncüsünü 2017’de Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda gerçekleştirmek fuarımızın gücüne güç katacak” dedi.

Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı (Pazarlama ve Satış) Ahmet Olmuştur; “MICE sektörü geçtiğimiz 10 yılda ülkemizde de çok hızlı gelişen bir sektördür. Türk Hava Yolları olarak MICE sektörünün öneminin farkındayız ve bu farkındalıkla yola çıkarak sektörün ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik oluşturduğumuz ürünler, yine sektörden gelen geri bildirimler doğrultusunda sürekli geliştirilmektedir. Türk Hava Yolları 2017 yılı için, sektöre verdiğimiz desteği artırmak adına, geçtiğimiz yıllarda da başarıyla organize edilen, ülkemizdeki MICE sektörüne yönelik tek fuar, ACE of MICE Exhibition’a isim sponsoru olma kararı almıştır. Son yıllarda İstanbul’un sektörde yakaladığı pozitif trendin devam ettirilmesinde ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines fuarının etkisinin büyük olacağına inanıyoruz.  Fuar aynı zamanda hub’ımız olan İstanbul’un sektöre tanıtılmasında ve yeni iş fırsatlarının doğmasında da önemli yere sahip. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines sayesinde, ülkemizi, şehrimizi ve hizmetlerimizi ilk kez deneme şansı elde edecek ve dünyanın dört bir yanından İstanbulumuza uçacak davetli satın alıcıları en iyi şekilde ağırlayacağımızdan şüphemiz yok” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

24 Şubat 25 Şubat

OTF - Özel Okul Tercih Fuarı

Zorlu Performans Sanatları Merkezi - Beşiktaş İstanbul

BRF Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

01 Mart 02 Mart

Educaturk Eğitim ve Kariyer Fuarı

İstanbul Kongre Merkezi

Boyut Fuarcılık Hizmet. Org. Ltd. Şti

06 Mart 07 Mart

Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı

Pullman Airport Hotel Convention Center İstanbul

INPPS Fuarcılık Ltd. Şti

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi