Turizme ‘fuar’ morali

Turizme ‘fuar’ morali

Bu yıl 10’uncu kez düzenlenen ‘Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’, yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin akınına uğradı Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde 10'uncu kez düzenlenen 'Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı' Gaziemir'deki Fuar İzmir'de 8 Aralık'ta kapılarını açtı.

2016'da turizmde görülen krizin ardından gözlerin çevrildiği fuara yerli ve yabancı katılım yoğun oldu. Yerli firmaların yanı sıra yabancı ülkelerin tanıtım stantları da fuarda yer aldı.

DÜNYAYA MESAJ

Fuarı değerlendiren TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, turizm sektöründeki sıkıntılara rağmen yoğun bir katılım olduğunu belirterek, "1200'e yakın katılımcı firma var. Bunun dışında yurtdışından yaklaşık 400-500 satın alımcı katılımcı var. Türkiye'nin imajı konusunda bu kadar yurtdışında anti propaganda yapılırken, böyle bir sayının katılmış olması, Türkiye'nin İzmir'in güvenliği açısından dünyaya bir mesaj olmuştur. Bundan da çok memnunuz. Dolayısıyla fuarımızı başarılı olarak değerlendirebiliriz" dedi.

RENKLİ STANTLAR

İzmir'de düzenlenen ve Avrupa'nın en büyük fuar organizasyonlarından biri olan '10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı'nda renkli stantlar dikkat çekti. Fuar'da kimi toprak testilerini, kimi bakır objelerini tanıttı.

FUAR'DA BAYRAKLI RÜZGARI

Bayraklı Belediyesi, Fuar İzmir'de kapılarını ziyaretçilere açan Travel Turkey İzmir Fuarı'nda yerini aldı.
Yoğun ilgi gören Bayraklı Belediyesi standında ziyaretçilere küçük hediyeler verildi. Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Bayraklı, İzmir'e ismini veren bir buluşma yeri. Ticaretin ve turizmin kalbi burada atıyor. Biz de bu fuarda ilçemizin tanıtımını yapma fırsatı bulduk. Herkesi standımıza bekliyoruz" dedi.

KULA EVLERİ MANİSA STANDINDA

Bugün sona erecek olan fuarda, Manisa standı ziyaretçilerini ağırlıyor. 36 ülkenin turizm profesyonelini buluşturan dev organizasyondaki Manisa standı, Kula Evleri ile ön plana çıktı. Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı standı ziyaret eden konuklar, Manisa'nın 5 asırlık simgesi Mesir Macunu, Ağlayan Kaya, Kula Evleri ve Yılkı Atları gibi tarihi ve doğal güzelliklerini yakından tanıma fırsatı buluyor.

ALİ FİLİZKAN

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi