UÇUŞA GEÇEN TÜRKİYE’Yİ DURDURMAK İSTİYORLAR

UÇUŞA GEÇEN TÜRKİYE’Yİ DURDURMAK İSTİYORLAR

Rus Büyükelçi AndreyKarlov’a yönelik gerçekleştirilen suikast ile ilgili açıklamalarda bulunan MOSFED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, "Türkiye dünya ile işbirliği politikalarını geliştirirken birileri bunu hazmedemiyor ve yükselen Türkiye’nin paçasından tutup aşağıya çekmek için çok büyük marifetler sergiliyorlar" dedi.

MOSFED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, Ankara'da Rus Büyükelçi AndreyKarlov’a yönelik gerçekleştirilen suikast ile ilgili açıklamalarda bulunarak, Türkiye'yi yalnızlaştırmaya yönelik bir saldırının olduğunu söyledi.
 
TÜRKİYE’Yİ DURDURMAK İSTİYORLAR
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Güleç, “Dünyada hem ekonomik olarak hem siyasi olarak hem de Türkiye’nin son 15 yılda kazandığı ivmeyle dünyanın her yerindeki insanlar Türkiye’yi tanıyor. Biz dünyanın her yerini geziyoruz. İnsanlar Türkiye’yi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı tanıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın dünya için ne kadar önemli bir lider olduğunu tüm dünya âlem biliyor. Artık Türkiye olarak hem coğrafyamızda hem de dünyadaki bugüne kadar horlanmış ve geri bıraktırılmış, sömürülmüş insanların temsilcisi olmuşuz. Biz yıllardır bunların temsilcisi noktasındayız. Artık dünya bize bakıyor. Biz ‘Dünya 5’ten büyüktür’ derken tüm dünyaya bir mesaj vermiştik. Türkiye dünya ile işbirliği politikalarını geliştirirken birileri bunu hazmedemiyor ve yükselen Türkiye’nin paçasından tutup aşağıya çekmek için çok büyük marifetler sergiliyorlar. Kendi içimizdeki hainler ve maalesef dünya içerisindeki işbirlikçileri Rus uçağının düşürülmesi hadisesi gibi olaylara imza atıyorlar. Bu hadise bizim Rusya ile ilişkilerimizi bozup bizi dünyada yalnızlaştırma politikalarının bir sonucuydu. Bugün Rus büyükelçisinin öldürülmesi Rusya’ya yönelik bir mesaj değil. Türkiye’ye yönelik bir mesaj vermek istiyorlar. Türkiye’ye diyorlar ki; sen hedeflerinden vazgeç, amaçlarından vazgeç. Bu noktada biz şunu görüyoruz; demek ki Türkiye doğru şeyler yapıyor. Doğru şeyler yaptığı için bu noktada yalnızlaştırma politikasının hedefine geliyor. Türkiye’nin doğru yaptığı içler nedir? İçerideki ekonomik başarı, dünyadaki uluslararası başarı… Somali diye, Myanmar bir ülke olduğunu bilen mi vardı? Dünyada Somali’nin bu kadar ezildiğini, çocukların açlıktan öldüğünü, su ve mama bulamadığını Sayın Cumhurbaşkanımız vasıtası ile dünya kamuoyuna duyurulmuş oldu. Onun için Sayın Büyükelçinin vefatını Türkiye’ye yönelik bir yalnızlaştırma ve Türkiye-Rusya arasındaki ilişkileri bozmanın vesilesi olarak görüyoruz. Biz daha iyi işler yaparken hiçbir zaman düşman uyumaz. Biz bunların farkındayız ve daha çok dikkatli olmamız lazım.”
 
MOBİLYANIN KALİTESİ FUARLARLA YÜKSELİYOR
“Biz mobilyacıyız. Son 14 yıllık dönemde Türkiye mobilya ihracatını 8 kat arttırdı. Bu 8 katlık artışın sebepleri var. İçerideki istikrar, içerideki müteşebbisimizin ve mobilyacımızın çalışması ve başarılı fuarlarımız. CNR İMOB da bu fuarlarımızdan bir tanesidir. CNR İMOB’un bu sene 13’üncüsünü düzenliyoruz ve bu fuarı düzenlediğimiz ilk zamandan bu yana dünyada ihracatımız, mobilya prestijimiz ve katma değerli ihracatımızın önü açıldı. Biz o zamanlar mobilyanın kilosunu 2 dolar civarında satarken bugün 3,7 dolarlara geldik. Bu rakamlara gelmemizin sebebi fuardır. Daha fazla müşteri, daha yeni müşteri geliyor ve daha etkin olunuyor" şeklinde konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi