Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü “ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines” ile canlanacak

Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü  “ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines” ile canlanacak

Dünyanın en büyük üçüncü MICE (Meeting, Incentive, Congress, Events) fuarı ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı’nın dördüncüsü 22-24 Şubat 2017 tarihlerinde Turkish Airlines isim sponsorluğunda İstanbul Kongre Merkezi- ICC’de gerçekleşecek. Türkiye ve dünyadan sektör profesyonellerine ev sahipliği yapacak fuarın yurt dışı pazarından ülkemize nitelikli hosted buyer (satın alıcı) getirerek MICE turizmini canlandırması bekleniyor.

ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines 2017 içeriği hakkında bilgi verir misiniz? Bu yıl katılımcıları neler bekliyor?

Türkiye’nin tek kongre, toplantı ve etkinlik sektörü fuarı “ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines” 22-24 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi – ICC‘de 4. kez MICE profesyonellerine ve tüm etkinlik sektörüne ev sahipliği yapacak. Her geçen sene çıtasını yükselterek yoluna devam eden ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, 2016 senesinde oteller, etkinlik yönetimi firmaları, sahne dekor tasarımı, transfer, dönemsel insan kaynakları, ses - ışık, görüntü, video ve dijital çözümler gibi alanlarda faaliyet gösteren toplam 330 katılımcı, 39 ülkeden 200’ü yabancı toplamda 750 satın alıcıya ev sahipliği yaptı. 3 gün boyunca 9.843 B2B görüşmenin gerçekleştiği fuarda, içerik olarak birbirinden zengin 25 oturumda sektör profesyoneli 62 konuşmacı 14.496 ziyaretçiyle bir araya geldi. Türkiye’nin en kapsamlı B2B etkinliği olma özelliği taşıyan “ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines” 2017 yılında da Türkiye ve dünyadan MICE endüstrisinin önemli firmalarını; kurumsal şirketler, dernekler ve MICE profesyonellerinden oluşan yerli ve yabancı satın alıcılar ile buluşturacak. Fuar süresince MICE profesyonellerini yeni teknolojiler, sektörün merak ettiği konu ve konuşmacılar ile sürprizlerle dolu network aktiviteler bekliyor. Ayrıca bu yıl ICCA, SITE, MPI, TÜHİD – KİD – İDA – ACE of M.I.C.E. by Turkish Airlines ortak oturumu gerçekleşecek. Dünya MICE sektörünün 3 çatı derneği , Türkiye’nin iletişim alanında önde gelen 3 derneği; Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, Kurumsal İletişimciler Derneği, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği Başkanları ve MICE sektöründen dünya çapında yabancı konuşmacılar ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’da bir araya gelerek Türkiye MICE sektörünün yurtdışındaki algısı ve yapılabilecek iletişim çalışmalarını tartışacak.

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın sektöre ne gibi katkıları bulunuyor?

ACE of MICE by Turkish Airlines Türkiye'de MICE endüstrinin varlığını-farkındalığını ortaya çıkarıyor. Türkiye MICE endüstrisinin global MICE pazarında tanıtımını, hosted buyer programıyla yeni toplantı ve etkinliklerin Türkiye'ye kazandırılmasını, sektörün sürdürülebilir olmasını, sektör paydaşlarının bir araya gelmesini, paneller ve seminerlerle sektör sorunlarını tartışabilmeyi, çözüm yollarının bulunmasını ve mesleki gelişim sağlanmasını, sektörün motive olmasını sağlıyor. Gençlerin MICE sektöründe doğru kariyer yapabilmeleri için yönlendirilmesine kadar bir çok misyonu içerisinde barındıran Dünya MICE endüstrisinin 3. büyük fuar&zirvesidir. ACE of M.I.C.E. Ödül Töreni de dünya MICE endüstrisinin en büyük ödül törenidir.
 
ACE of M.I.C.E. Awards 2017’nin bu yıl düzenlenecek ödül töreni için ne gibi hazırlıklar yapıldı? Katılımcıları bekleyen sürprizler neler? Ödüllere yeni kategoriler eklendi mi?

ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri’ne etkinlikler, oteller ve etkinlik mekanları, festivaller, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri gibi toplam 31 kategoriden adaylar başvurularını tamamladı. 83 kişilik jüri heyetine sunumlarının ardından kategorilerinin en iyisi olmaya hak kazanan firmalara görkemli ödül gecesinde takdim edilecek. Görkemli kırmızı halı seremonisi ile gerçekleştirilecek törende sene boyunca performanslarıyla rakiplerini geride bırakan finalistler ödüllerini alarak yarışmayı sonlandıracak. MICE sektör profesyonellerinin, sanat ve iş dünyasından tanınmış isimlerin davetli olarak katılacağı ödülleri önemli isimler takdim edecek.

Dünyadaki diğer ülkelerle kıyaslandığınızda Türkiye M.I.C.E sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Sektörün daha da canlanması için neler yapılabilir

MICE pazarı ülke şartlarından çok etkilenen bir endüstri. Ülkenin güvenli olması, alt yapısı, destinasyonun doğru pazarlanması, özgürlükler-hukuki alt yapısının güçlü olması gibi birçok etken var. Temmuz ayında gerçekleşen darbe girişimi, öncesinde ve sonrasında olan patlamalar , Rusya krizi ve mülteci krizi sektörü negatif yönde çok etkiledi. Diğer ülkelerle karşılaştıracak olursak çok açık ve net şunu söyleyebilirim; Türkiye MICE pazarı, var olan ülke şartlarında harikalar yaratıyor! Yaratıcılık, hizmet ve servis kalitemiz, otel ve kongre merkezlerimizin yeni ve teknolojik oluşu üstün yönlerimiz. Dünya standartlarında binlerce kongre ve etkinlik düzenliyoruz. Ülkemizin tarihi, geçmişi, doğal güzellikleri, mevsimi, bulunduğu coğrafyanın merkezi olması, en önemlisi Türk Hava Yolları'nın 300’e yakın noktaya direkt ulaşım sağlaması bizim öne çıkan özelliklerimiz diyebilirim.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi