İki fuar 'Gurme İzmir' ile yenileniyor

İki fuar 'Gurme İzmir' ile yenileniyor

İHTİSAS fuarları olan Olivtech ile Ekoloji İzmir, 'GURME İZMİR' başlığı altında; süt, süt ürünleri ve fermente ürünlerin eklendiği yeni ürün yelpazesiyle kapılarını 26 - 29 Nisan 2017 tarihlerinde Fuar İzmir'de açacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından her yıl eş zamanlı olarak düzenlenen Ekoloji İzmir - 8. İzmir Organik Ürünler Fuarı ile Olivtech - 7. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı, 26-29 Nisan 2017 tarihleri arasında Fuar İzmir'de gerçekleştirilecek. Türkiye'nin alanlarında tek ihtisas fuarları olan Ekoloji İzmir ile Olivtech, bu yıl 'GURME İZMİR' başlığı altında; mevcut ürün grubu yelpazesini süt, süt ürünleri, fermente ürünler ve teknolojileri ile daha da zenginleştirecek.
GURME İZMİR, Olivtech Fuarı'nın ürün grupları; zeytin, zeytinyağı, süt ve süt ürünleri, fermente ürünler, fidan, tohum, gübre, şişe, kasa, bidon ambalaj, üretim teknolojileri, saklama üniteleri ve gıda analiz laboratuvarları olarak belirlendi. 'GURME İZMİR', Ekoloji İzmir Fuarı'nın ürün grupları ise sertifikalı organik ürünler ile kontrol ve sertifikasyon kuruluşları olacak.

TANITIM ÇALIŞMALARINA DEVAM
Hitap ettiği katılımcı ve profesyonel alıcı kitlesini genişleten fuarlar için hazırlıklar devam ediyor. Katılımcı çalışmaları kapsamında İZFAŞ tarafından Avrupa'dan Ortadoğu'ya Çin'den Rusya'ya kadar dünyanın dört bir yanına ve Türkiye'nin farklı kentlerine ziyaretler gerçekleştirildi.

YENİ PAZAR ARAYIŞINA KATKI
Yeni işbirlikleri ile farklı pazarlar yaratma amacıyla yerli ve yabancı profesyonel alıcılara yönelik tanıtım ziyaretleri de gerçekleştiriliyor. Ziyaretçi çalışmaları kapsamda, Afganistan, ABD, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Irak, İran, İtalya, Rusya, Ukrayna, Yunanistan ile Uzakdoğu ve Orta Doğu ülkeleriyle iletişime geçildi. Ziyaretçi profilini; ithalatçılar ve ihracatçılar, toptancılar, market, restoran ve otel zincirleri, zeytin ve zeytinyağı üreticileri, süt ve süt ürünleri üreticileri, şarap üreticileri, fermente ürün üreticileri, makine üreticileri ve distribütörleri, perakendeciler, yeni organik mağazalar, organik üreticiler, şarküteri, sağlıklı ve organik gıda satışı yapan kuruluşlar, çiftçiler, tekstil ve diğer doğal ürün imalatçıları ile dernekler, resmi kuruluşlar ve kamu kuruluşlarının oluşturduğu fuarlar, sektöre artı değer katmayı amaçlıyor.

ZEYTİNYAĞINA HARİTALI DESTEK
Sektör paylaşımlarının yapılacağı panel, sohbet toplantıları ve pek çok etkinliğin yanı sıra ünlü şeflerin yemek şovlarıyla taçlanacak Olivtech 2017'de; zeytinyağının renk, koku ve özelliğinin anlatılarak uygulamasının yapıldığı zeytinyağı tadım atölyeleri de gerçekleştirilecek. Ziyaretçiler Oil Bar'da, fuara katılan firmaların zeytinyağlarını; İZFAŞ'ın organizasyonu ile Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) temsilcileri ve Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği öğrencileri aracılığıyla tatma imkanı bulacak. Böylece ziyaretçiler, damak tadına en uygun zeytinyağına karar verip ilgili standa yönlendirilecek. Oil Bar'da yer alacak tadımlarda Ege Bölge Haritası oluşturulacak, ziyaretçiler ayrıntılı olarak bilgilendirilerek zeytinyağı ile bölge ilişkisi pekiştirilecek. Organik ürünler, süt ürünleri ile zeytin, zeytinyağı ve ürünlerinin satışının yapılacağı “Sağlıklı Pazarö bu yıl da gerçekleştirilecek. Tüm ziyaretçilere açık olacak alan, fuar süresince ziyaret edilebilecek.

TEXTİLE EXCHANGE PAYLAŞIMLARI 'GURME İZMİR'DE
Ekoloji 2017 kapsamında organik pamuk üretimi ve kullanımının dünyadaki en büyük destekçilerinden Textile Exchange (TE) ile birlikte 'Bölgesel Organik Yuvarlak Masa Toplantısı' düzenlenecek. Almanya'nın Hamburg kentinde 4-6 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenen Textile Exchange-Organik Tekstilde Sürdürülebilirlik Konferansı ve Organik Pamuk Konferansı'nda, organik pamuk üzerine bilgi paylaşımının yapıldığı 'Yuvarlak Masa Toplantısı'na katılan İZFAŞ, bu kez uzmanları Fuar İzmir'de ağırlayacak. Uluslararası alanda uzman kişilerin, organik pamuk hakkında fikir ve değerlendirmelerde bulunacağı organizasyon 3 gün sürecek.
Ekoloji İzmir ve Olivtech İzmir 2017'yi profesyonel ziyaretçi fuar süresince, son tüketici ise 28-29 Nisan 2017 tarihlerinde ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

25 Eylül 30 Eylül

Diyarbakır 6.Kitap Fuarı 2018

Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

CNR HOME&DESIGN

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Pozitif Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

Hometex 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

5.Uluslararası Sleep Well Expo 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Voli Fuar Hizmetleri A.Ş.

26 Eylül 30 Eylül

Samsun 4.Tarım Fuarı 2018

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

4.Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Ma

Kahramanmaraş Belediye Fuar Merkezi

ECR Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 29 Eylül

Promosyon Show İstanbul Fuarı

Pulman Convention Center- Yenibosna İstanbul

Sky Fuarcılık A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı İstanbul

Afanya Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 30 Eylül

İzmir Emlak Gayrımenkul ve Yatırım Fuarı

Fuar İzmir Alanı - Gaziemir

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

27 Eylül 30 Eylül

AIREX -İstanbul Airshow 12.Uluslarar

Atatürk Havalimanı A 14 Apronu İstanbul

MİNT Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

9.Van Turizm ve Seyahat Fuarı

Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi Van

Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti.

27 Eylül 30 Eylül

Farmers' Fairs -Batı Karadeniz 3.Gıda,

Çaycuma Fuar Alanı Zonguldak

Expolink Fuarcılık Hizmetleri Tic.A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

Türk Diş Hekimleri Birliği Expodental 20

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Türk Diş Hekimleri Birliği Fuar ve Org. Ltd. Şti.

28 Eylül 07 Ekim

Manisa Kitap Fuarı

Manisa Belediyesi Fuar Merkezi

SNS Fuarcılık Tan. Org. Rek. Yay. San. Tic. Ltd. Şti

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi