TSO yönetimi, fuar alanında inceleme yaptı

TSO yönetimi, fuar alanında inceleme yaptı

DİYARBAKIR, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar'ın da bulunduğu TSO yönetimi, Diyarbakır fuar ve kongre merkezi alanında güçlendirme projesi altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, 2016 yılında yaşanan olaylardan dolayı gerçekleştirilemeyen fuarların 2017 yılında tekrar organize edilebilmesi için çalışma başlattı. Bu kapsamda Ankara'da TÜYAP Genel Müdürü Cihat Alagöz ile görüşen TSO yönetimi, gerçekleştirilen toplantıda durum değerlendirmesi yaparak 2017 yılı fuar takviminin yeniden planlaması hususunda müzakerelerde bulundu. Yapılan çalışmalar kapsamında Cazibe Merkezleri Destekleme Programı bünyesinde TSO yönetimi, Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi Altyapı Güçlendirme Projesi altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.
 
Teknik gezi sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Diyarbakır TSO Başkanı Ahmet Sayar, fuar alanının çevre düzenleme, peyzaj çalışmaları, çatı onarımı, bina içi zemin işleri, sundurma ve elektrik tesisatı gibi altyapı güçlendirme çalışmalarının Ocak ayı sonunda tamamlanacağını söyledi. Sayar, fuar alanının yeni ve modern yüzü ile 2017 yılında Diyarbakır'da gerçekleştirilmesi planlanan fuarlara ev sahipliği yapacağını söyledi. Fuarların kentin ekonomisine kattığı değerin önemine değinen Sayar, amaçlarının yeni dönemde Diyarbakır'ı fuarcılık anlamında kaldığı yerden çok daha ileri bir seviyeye çıkaracacaklarına inandığını anlattı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi