Başkan Yaşar'dan acil fuar alanı çağrısı

Başkan Yaşar'dan acil fuar alanı çağrısı

'Üretmeden, satmadan hiçbirimizin büyüme şansı yok'

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanlığı'na seçilen Gürsel Baran'ı makamında ziyaret etti. Baran'a hayırlı olsun dileklerini ileten Yaşar Türkiye'nin sıkıntılarından kurtulabilmesi için üretenlerin acil olarak desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi ve “Her türlü işbirliğine hazırız" dedi.

Ekonomiyi canlandırmak, esnafı desteklemek adına yapılabilecek çalışmalar konusunda tavsiyelerde bulunan Başkan Yaşar iflas eden, batan esnaf için bir fon oluşturulabileceğini anlatırken, Ankara için de acil fuar alanı çağrısı yaptı.

ANKARA TİCARETİNİN YÜZDE 35'İ YENİMAHALLE'DE YAPILIYOR
'Üretmeden, satmadan hiçbirimizin büyüme şansı yok' diye konuşan Başkan Yaşar, "Esnaf olmazsa devlet olmaz, vergi olmaz. Vergi olmazsa kaynak olmaz, istihdam olmaz. Yenimahalle Ankara ticaretinin hemen hemen yüzde 35'inin döndüğü ilçedir. Geziyorum, görüyorum ülkede yaşanan tüm olayların faturasını esnaf, sanayici, turizmci çekiyor. Sizlere çok büyük görevler düşüyor. İnşallah başarılı olursunuz. Göreviniz hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

Başkan Yaşar'a nazik ziyareti için teşekkür eden ATO Başkanı Gürsel Baran da “Zorlu bir seçim sürecinden çıktık, fakat bu sayfayı kapattık. Bizim için şu an sadece Ankara, Ankaralı ve Ankara tüccarı var. Paydaşlarımızla görüşmelere başladık, projelerimizi en kısa zamanda ardarda hayata geçireceğiz. Ankara'nın önünü açacak her türlü projenin içinde yer almak istiyoruz. Bu nedenle desteğiniz çok önemli. İnşallah Ankara'da ekonomiyi elbirliği ile canlandıracağız" diye konuştu.

Ziyaretin ardından Başkan Yaşar, YENİMEK kursiyerlerinin çalışmalarından bir tabloyu günün anısına Baran'a hediye etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi